دانشگاه آزاد سال بعدی حضوری است؟

سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت‌: مبنای آموزش در سال تحصیلی جدید بهترین شیوه آموزش،یعنی آموزش حضوری است .

میزان نوشت: سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی گفت‌: مبنای آموزش در سال تحصیلی جدید بهترین شیوه آموزش،یعنی آموزش حضوری است .

احمد حیدری سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی در مورد معضل قطعی برق و آزمون‌های آنلاین دانشجویان گفت:موضوع قطعی برق همزمان و در همه مناطق نبوده است از این رو عمومیت ندارد که بشود بخشنامه کلی داد.

حیدری اظهار کرد: در راستای معضل قطعی برق ما چند اقدام انجام داده ایم، از ادارات برق درخواست کردیم که ساعات قطع برق را به واحدهای دانشگاهی اعلام کند تا ما بتوانیم بر اساس آن برنامه ریزی انجام دهیم که خوشبختانه در برخی واحدها این راه حل جواب داد، اما با توجه به قطعی نامنظم برق به دانشجویان توصیه داریم که از گوش‌های موبایل خود برای بارگذاری فایل‌های امتحانی استفاده کنند چرا که با گوشی هم این امکان میسر است.

وی ادامه داد:در نهایت اگر به هر دلیلی دانشجو دچار مشکل شد و موفق به بارگذاری فایل امتحانی خود نشد به روسای واحد و معاونین دانشجویی واحد خود مراجعه کرده و مشکل را حل کنند، از این رو اگر محرز شود که دانشجو به دلایلی، چون مشکل دسترسی و قطعی برق نتوانسته است فایل را بارگذاری کند همکاری‌های لازم با او صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که شیوه آموزش دانشگاه آزاد اسلامی برای سال تحصیلی جدید به چه صورتی است، گفت: ما مبنای خود را بر بهترین حالت آموزش یعنی حضوری گذاشتیم و درخواست‌هایی را برای وزارت بهداشت فرستادیم که درهمین مدت تابستان طبق سند ملی واکسیناسیون، دانشجویان و کادر اموزشی واکسینه شوند تا مهر آموزش حضوری داشته باشند.

وی افزود: در واکسیناسیون نیز اولویتی وجود نداردهمه افراد مرتبط با آموزش باید بتوانند واکسینه شوند و پیگیری‌هایی صورت گرفته و قول‌های مثبتی نیز گرفته ایم.

حیدری در مورد نحوه برگزاری آزمون‌های جامع دوره دکتری گفت: با توجه به تشدید شیوع کرونا در کشور و پیک پنجم این ویروس، به منظور حفظ سلامتی و رعایت حال دانشجویان و اساتید گرامی، برگزاری آزمون جامع دوره دکتری تخصصی دانشگاه آزاد اسلامی در شهرهای قرمز کرونایی به تعویق افتاده است.