در دبیرخانه سازمان مناطق آزاد چه خبر است؟

در حالی که به روزهای پایانی عمر دولت تدبیر و امید نزدیک می شویم و طبیعتا انتظار بر این است که کلیه مدیران در مسیر اهداف و برنامه های دولت فعالیت نمایند ولیکن گویا برخی مدیران در حال تدبیر برای خود و برنامه ریزی جهت آینده فرضی خود دارند.

در حالی که به روزهای پایانی عمر دولت تدبیر و امید نزدیک می شویم و طبیعتا انتظار بر این است که کلیه مدیران در مسیر اهداف و برنامه های دولت فعالیت نمایند ولیکن گویا برخی مدیران در حال تدبیر برای خود و برنامه ریزی جهت آینده فرضی خود دارند. متاسفانه پس از پایان مسئولیت اقای بانک در دبیرخانه سازمان مناطق آزاد و انتصاب عجیب حمیدرضا مومنی به این سمت، ایشان اقداماتی را در راستای جلب نظر دولت محتمل آتی نموده و در جهت خوش خدمتی به این جریان حرکت می کند.
در واقع نگاهی به انتصابات اعضای هیات مدیره مناطق آزاد کشور در دوره نامبرده موید این امر است. هرچند تلاش های وی در معرفی و انتصاب بسیاری از این افراد در مناطق ازاد قشم، کیش و.. با تیزهوشی در هیات دولت ناکام ماند. ولیکن ایشان همچنان پیرو همان رویه در حال اقدام است و طبق اطلاعات رسیده در اخرین اقدام نسبت به معرفی ۳ نفر به نامهای سید علی موسوی جرف، جبار سالم پور و حسین گروسی جهت عضویت در هیات مدیره سازمان منطقه آزاد اروند نموده است. بررسی ها نشان دهنده این است که برخی از این افراد وابسته به جریانهای مقابل دولت هستند. برای نمونه بررسی اجمالی نشانگر این است که از این افراد برلی مثال سید علی موسوی هم اکنون به عنوان عضو شورای مرکزی و سیاستگذاری نهضت هر خانه یک ستاد آیت الله رئیسی فعالیت می نماید.
از اقدامات عجیب دیگر مومنی این است که به جای رفع مشکلات مناطق آزاد و مسائل بر زمین مانده، از ابتدای دوره مسئولیت اقدام به تعمیرات و بازسازی ساختمان دبیرخانه نموده امری که روند آن بیش از یکسال طول خواهد کشید در حالی که در روزهای پایانی دولت هستیم و اقدامات اساسی و رفع مشکلات مورد انتظار است. از سوی دیگر ایجاد تنش در دبیرخانه مرکزی و حذف مدیران کارآمد و تلاشگر دولت تدبیر و امید که ضرورت حضورشان جهت اتمام طرح ها از بدیهی ترین مسائل است چیزی جز بی تدبیری نمی تواند باشد.
با توجه به این موارد ضروری است مدیران عالی دولت توجه بیشتری نسبت به اقدامات مجموعه های خود در ماه های پایانی فعالیت نمایند تا برخی افراد فرصت طلب از امکانات موجود برای منافع فرضی خود در آینده برنامه ریزی ننمایند.

منبع: دیده بان ایران