دلایل محبوبیت بایننس کوین چیست و آیا ارزش سرمایه گذاری دارد؟

اگر با صرافی ارز دیجیتال بایننس آشنایی داشته باشید حتما اسم بایننس کوین هم به گوشتان خورده است.

اگر با صرافی ارز دیجیتال بایننس آشنایی داشته باشید حتما اسم بایننس کوین هم به گوشتان خورده است. بایننس کوین، توکن صرافی معروف و معتبر بایننس می‌باشد که با نام اختصاری BNB شناخته می‌شود. در روزهایی ابتدایی که بایننس کوین راه اندازی شد، اجرای این شبکه بر روی بلاک چین اتریوم صورت گرفت ولی پس از مدتی با پیشرفت این ارز دیجیتالی، بر روی بلاک چین اختصاصی خودش یعنی بایننس چین اجرایی شد.

در یک جمع بندی می‌توان گفت بایننس کوین یک کریپوتو کارنسی بر روی بلاک چین این صرافی بزرگ می‌باشد و هم ارز دیجیتال مخصوص این صرافی است. از مهم ترین قابلیت بلاک چین بایننس کوین ‌می‌توان به توانایی و مدیریت تراکنش‌های بسیار زیاد آن اشاره کرد و این بلاک چین قادر هست در یک ثانیه، چندین هزار تراکنش را پشتیبانی کند.
اگر قصد سرمایه گذاری و کسب درآمد‌ از بازار بزرگ ارزهای دیجیتال را دارید، در وبسایت آکادمی علی ربیعی با شرکت در دوره‌‌های آموزش مقدماتی ارزهای دیجیتال ( به صورت رایگان ) و یا آموزش جامع ارزهای دیجیتال، به کسب اطلاعات و دانش لازم برای خرید و فروش در این بازار بپردازید.
از اصول معماری بایننس میتوان به این موارد اشاره کرد: نگهداری و کنترل کلید اختصاصی و محتویات کیف پول بر عهده‌ی خود کاربران است و هزینه‌ی کارمزد تراکنش‌ها پایین است و همواره با تخفیف همراه است و تاخیر زمانی تراکنش ها بسیار پایین است و قدرت عملکرد خیلی خوبی دارد. و از بهترین اصول آن می‌توان به دارا بودن تجربه‌ی کاربری مناسب آن اشاره کرد.


در اولین روز‌های ورود توکن بایننس کوین به این صرافی، قیمت آن چیزی حدود ۰.۱ دلار بود و به خاطر محبوبیت زیاد این صرافی در میان کاربران خود، در اواخر سال ۲۰۱۷ قیمت این توکن به ۲۵ دلار رسید و در سال ۲۰۱۸ که اکثر ارزهای دیجیتالی با افت قیمتی مواجه شده بودند، بایننس کوین توانست جایگاه خود را حفظ کند و قیمت آن بدون تغییر باقی بماند و حتی روند صعودی داشته باشد. با اینکه در سال ۲۰۱۹ صرافی بایننس مورد حمله‌ی هکرها قرار گرفت اما از اعتبار و محبوبیت آن کاسته نشد و در زمان نشر این مطلب، قیمت باننس کوین ۳۱۰ دلار است.
از مهم ترین علل بالا رفتن قیمت بایننس کوین می‌توان به وابستگی آن به صرافی خودش را دانست و در دوره‌های سوزاندن توکن ها که برای کاهش تعداد توکن‌ها به کار گرفته می‌شود، چیزی حدود ۱۰ میلیون واحد بایننس کوین سوزانده شد و این امر منجر به بالا رفتن قیمت بایننس کوین شد.

چرا کاربران به صرافی بایننس کوین اعتماد دارند؟

چندین عامل کوچک ولی بسیار مهم و تاثیرگذار باعث شده است که صرافی بایننس اعتماد بسیاری از کاربران از سراسر نقاط جهان را به دست آورد. برای مثال اینکه در روند مبادله خود ارز خریداری و یا به فروش گذاشته نمی‌شود بلکه این ها در بین طرفین معامله، آن هم از طرف قیمت پیشنهادی فروشنده به مبادله گذاشته می‌شود و صرافی بایننس در مرحله‌ی تطابق سفارشات خرید و فروش معامله را تکمیل می‌کند و از این کار هزینه‌ای به عنوان کارمزد دریافت می‌کند. نو آوری بایننس در این زمینه کم نظر بوده و می‌تواند تا ۱.۵ میلیون معامله را در ثانیه انجام دهد.

این موضوع باعث شده است تا صرافی بایننس پر سرعت ترین صرافی ارز دیجیتال شناخته شود. و با توجه به سابقه‌ی خوبی که در کارنامه خود ثبت کرده است، کاربران از سراسر دنیا این صرافی را برای انجام مبادلات ارزهای دیجیتال خود انتخاب کرده اند. کارمزد پایین این صرافی از دیگر دلایل محبوبیت این صرافی می‌باشد.

شما می‌توانید در وبسایت آکادمی علی ربیعی در دوره‌های آموزش جامع ارزهای دیجیتال شرکت کنید و به معامله گری و سرمایه گذاری در این بازارهای مالی مشغول شوید و کسب درآمد دلاری کنید.

در بایننس به ازای هر معامله‌‌ای که انجام می‌شود تنها ۰.۱ درصد از کل آن یعنی یک هزارم آن را به عنوان کارمزد در نظر میگیرد و با اختیار داشتن توکن بایننس، میتوانید آن را در معامله خود انتخاب کنید و در این حالت ۲۵ درصد تخفیف شامل شما خواهد شد. طبق گفته‌ی بایننس، افرادی که میزان بیشتری معامله در این صرافی انجام دهند، تخفیف بیشتری برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. پس افراد بیشتری ترغیب می‌شوند تا مبادلات خود را در این صرافی انجام دهند.

بایننس کوین چه مزایایی دارد؟

امکان مبادله آن با پول های رایج ( ارزهای فیات ) وجود دارد و در این صرافی، بایننس کوین امکان معامله با بیش از ۵۰ جفت ارز وجود دارد و همچنین هزینه‌ی استفاده از بایننس کوین به نسبت همه‌ی ارزهای رمزنگاری شده پایین تر است. بایننس کوین اکنون در خارج از پلتفرم بایننس نیز فراهم است و در دیگر صرافی‌ها نیز می‌توانید آن را مبادله کنید.

بایننس کوین چه معایبی دارد؟

اینکه بایننس کوین به صرافی بایننس وابسته است شاید بتوان گفت یکی از ریسک های سرمایه گذاری است چرا که بالا و پایین رفتن ارزش بایننس کوین به اعتبار صرافی خودش بستگی دارد و شاید بدون وجود این صرافی، بایننس کوین نتواند مسیر خودش را بیابد. از دیگر ریسک‌های سرمایه گذاری در بایننس این است که ارائه دهندگان بایننس کوین قصد دارند تا توکن‌های بایننس را در آینده به اصطلاح بازخرید کنند و این کار شاید تاثیر نامناسبی بر روی قیمت این توکن داشته باشد. با این حال، این موضو تنها یک پیشبینی است و نمی‌توان با قاطعیت به آن اشاره کرد.


چرا صرافی بایننس تا این اندازه کاربر پسند است؟

صرافی بایننس رابط کاربری بسیار مناسبی دارد و سادگی استفاده از این صرافی از مهم ترین دلایلی است که کاربران این صرافی را دوست دارند. بایننس برای استفاده کنندگان از بایننس کوین تخفیفات زیادی را در نظر گرفته است و با معرفی افراد به این صرافی و ثبت نام از طریق شما، تخفیفات بیشتری به شما تعلق خواهد گرفت.
شما می‌توانید در وبسایت آکادمی علی ربیعی در دوره‌های آموزش جامع ارزهای دیجیتال شرکت کنید و به معامله گری و سرمایه گذاری در این بازارهای مالی مشغول شوید و کسب درآمد دلاری کنید.