دیدنی‌ های کشور فرانسه برای گردش

پاریس، از مشهورترین شهرهای گردشگری جهان است و اگر به این شهر سفر کردید حتما قدم زدن در خیابان‌ها و کوچه‌هایش را تجربه کنید.

شهر پاریس:

اگر به هر دلیلی وارد کشور فرانسه شدید: چه برای تحصیل در فرانسه ، چه گردش و یا تفریح و یا کار، حتما از زیبایی های این کشور دیدن نمایید. پاریس از شهرهای شناخته شده‌ای است که مقصد بسیاری از گردشگران دنیا است. سالانه حدود ۴۵ میلیون نفر از این شهر دیدن می‌کنند. بسیاری از پارک‌های معروف دنیا و آثار جذاب در این شهر قرار دارد. این شهر همچنین جزء سرسبزترین شهرها نیز هست.

پاریس، از مشهورترین شهرهای گردشگری جهان است و اگر به این شهر سفر کردید حتما قدم زدن در خیابان‌ها و کوچه‌هایش را تجربه کنید.

 

  برج ایفل: Eiffel Tower

نماد شهر پاریس است و از جذاب‌ترین جاذبه‌ها در پاریس است. این برج دارای پلکان است که برای بالا رفتن از این برج از آن استفاده می‌شود. این برج دارای آسانسور هم هست ولی باید در برای استفاده از آسانسور این برج در صف طولانی بایستید.. این برج در صدمین سالگرد انقلاب فرانسه ساخته شده است. و به یکی از مناطق گردگشگری تبدیل شده است.

موزه‌ی لوور: Louvre  Museum

موزه‌ی لور از مکان‌هایی است که هنگام بازدید از شهر پاریس نباید آن را از دست بدهید. لوزه‌ی مور دارای اشیای قدیمی بسیاری است که آن را در زمره‌ی مشهورترین موزه‌های دنیا قرار داده است. مکان این موزه در کاخ لوور قرار دارد. این کاخ زمانی محل زندگی خانواده‌ی سلطنتی فرانسه بوده است. این کاخ در سمت راست رودخانه‌ی سن واقع گردیده است. در سال ۲۰۱۷ از پربازدیدترین موزه‌ها بوده است.

 

کلیسای نوتردام: Notre Dame cathedral

این کلیسا یکی از ابتدایی‌ترین کلیساها در سبک گوتیک است. ساخت و ساز آن دودهه به طول انجامیده است. وقتی بالای این برج قرار داشته باشید می‌توانید نمایی زیبا از شهر را ببینید. نوتردام از مظاهر فرهنگی و ملی فرانسه به شمار می‌آید. این کلیسا در جزیره سیته در میانه رود سن و در منطقه چهارم در مرکز پاریس واقع شده است.

  کلیسای ساکره کور  یا قلب مقدس:Sacre-coeur

کلیسای ساکره کور در سبک روم شرقی در بالای تپه مونتار واقع شده است. این کلیسا به عنوان نماد امید بنا شده است. این کلیسا به قلب حضرت مسیح اشاره دارد و تبیین‌گر عشق روحانی او به بشریت است.

باغ‌های پله رویان: Palais –Royal gardens

باغ‌های زیبا و فروشگاه‌های باشکوهی در پشت قصر بازمانه از قرن هفدهم قرار دارد که از جاهای دیدنی پاریس است. این قصر در زمان‌هایی محل سکونت خانواده سلطنتی بوده است و حالا به خانه‌ی عطرسازان معروف، عتیقه فروشی‌ها و طراحان تبدیل شده است.

کاخ ورسای:Versailles  palace

این کاخ در ابتدا برای شکار ساخته شده بود و اکنون به عنوان مشهورترین کاخ دنیا و مدلی برای تمامی قصرهای بعدی در اروپا تبدیل شده است. این کاخ در جنوب غرب پاریس است.

این کاخ به عنوان یکی از میراث‌های جهانی به وسیله‌ی یونسکو انتخاب شده است.

بیشتر بدانیم: آسان ترین راه برای اخذ اقامت کانادا کدام است؟

 

 

باغ لوکزامبورگ: Jardin  du  Luxembourg

این باغ از محبوب‌ترین پارک در پاریس است. این پارک در قرن ۱۷ به عنوان پارک ماری مدیجی-همسر پادشاه هنری چهارم- ساخته شده است.

کاخ کوچک:  Mini Palais

این کاخ دارای فضای باز و تراسی بزرگ با منظره‌ای زیبا و غذاها و نوشیدنی‌های فوق‌العاده دارد. این کاخ به یکی از دیدنی‌های پاریس تبدیل شده است. و از تراس آن می‌توان رودخانه‌ی سن و برج ایفل را تماشا کرد.

میدان کنکورد: Place  de  la  concorde 

میدان کنکورد بزرگ‌ترین میدان در پاریس است، در مرکز این میدان یک هرم سنگی ۳۲۰۰ ساله وجود دارد که در قرن ۱۹ از مصر به پاریس انتقال داده شد.

باغ تویلری:  Jardin  des  tuileries 

باغ تویلری، یک پارک محبوب در سبک رسمی فرانسوی است که بین موزه لوور و میدان کنکورد قرار دارد. در این باغ مجسمه‌های گوناگون و چند عدد موزه وجود دارد.

موزه‌ی اورسی:   Musee  d orsay

موزه‌ی اورسی در یک ایستگاه راه‌آهن بزرگ در کنار رودخانه سن ساخته شد. و از معروف‌ترین موزه‌های پاریس است و یکی از مهم‌ترین موزه‌های نقاشی و پیکرتراشی است. بنای این موزه در ساحل چپ رود سن و محل قبلی قطار پاریس است. این موزه به علت مجسمه‌ها و نقاشی‌ها، تبدیل به محبوب ترین موزه‌های پاریس شده است.

مون مارتر: Montmartre

مون مارتر زمانی پناهگاه هنرمندان پاریس بوده است. فضای جذاب و روستایی دارد.مشهورترین جاذبه مون مارتر، کلیسای قلب مقدس است.

 لادیفانس:  La  Defense 

لادیفانس محله اداری پاریس است.خیلی از آپارتمان‌های پاریس را میتوان در این منطقه دید. و همچنین طاق پیروزی یا طاق بزرگ دفاع را می‌توان در این منطقه دید.

بیشتر بخوانیم: چگونه ویزای جستجوی کار آلمان را بگیریم؟

پونت نوف: Pont  neuf

این پل از مشهورترین پل‌ها در پاریس است. دستور ساخت این پل به وسیله‌ی شاه هنری چهارم صادر گردید. و این پل تنها پلی بود که بر روی آن خانه‌ای ساخته نشده بود.

پانتئون:  Pantheon

این ساختمان متعلق به قرن ۱۹ است که بار اول به عنوان کلیسا طراحی شده بود ولی بعدا به عنوان معبد مدنی شد. که در آن چند تن از اشخاص معروف فرانسه به خاک سپرده شده‌اند.

هرم لوور: Louvre  Pyramid

هرم لوور به عنوان ورئدی اصلی موزه‌ی لوور است. طراحی امروزی این موزه تضاد خوبی با معماری تاریخی لوور پیدا کرده است.

 هتل اینولید: Hotel  des Invalides

هتل اینولید، یک مجتمع متعلق به قرن ۱۷ است که برای جانبازان جنگی ساخته شده است. این مکان چند موزه است که یکی از آن‌ها موزه‌ی بزرگ نظامی است.

میدان  ووژ:  Place  des  Vosges

میدان ووژ، قدیمی‌ترین میدان پاریس است. تمام آپارتمان‌هایی که کنار این میدان هستند دارای نمایی مشابه آجر قرمز هستند. که در یکی از خانه‌های مشرف به این میدان موزه‌ی ویکتور هوگو قرار گرفته است.

جریره‌ی کرس:

یکی از جزایر و مکان‌های دیدنی فرانسه است. این منطقه از آب و هوای معتدلی برخوردار است. و به خاطر ساحل زیبا و چشم‌اندازش و کوهستانی بودنش، مکانی جذاب برای گردشگران محسوب می‌شود.

باغ ژیورنی:

موزه‌ی کلود مونه، نقاش فرانسوی، در ژیورنی در شمال کشور قرار دارد. به پاس زحمات او، این باغ زیبا ساخته شده است. این باغ سالانه تعداد زیادی بازدیدکننده دارد و در آن هر نوع گل و گیاهی یافت می‌شود.

 

 کورشول:

یکی از معروف‌ترین پیست‌های اسکی فرانسه و بزرگ‌ترین پیست جهان است.اسکی در این منطقه بسیار لذت بخش است.

قلعه چنانسی فرانسه: chateau  de  chenonceau

مشهورترین قلعه در لویرولی می‌باشد. این قلعه در قرن شانزدهم در عرض رودچر ساخته شد. در زیر این قلعه گذرگاههایی وجود دارد که برای عبور قایق‌ها است. بعد از قلعه ورسایلس، چنانسی پربازدیدترین قلعه در فرانسه است. که دارای باغ‌های دوست داشتنی است. و به خاطر آسیب‌هایی که از جنگ جهانی دوم دیده است مرمت شده است.

بناهای تاریخی شهر نیمز فرانسه:

نیمز شهری است در جنوب فرانسه که از مهم‌ترین شهرها در زمان روم باستان بوده است. این شهر دارای بناهای تاریخی شامل: آمفی تاتر و معبد رومی می‌باشد که در شرایط خوبی باقی مانده‌اند. به همین دلیل اغلب به آن، روم فرانسه می‌گویند.

قصر فونتن بلو فرانسه:

این قصر در ۶۵ کیلومتری پاریس مرکزی واقع شده است. و یکی از بزرگ‌ترین کاخ‌های ییلاقی فرانسه است. و درقرن ۱۲ این قصر جایی بوده است که ناپلئون قبل از این‌که به البا تبعید شود از امپراتوری کناره‌گیری کرد.و این قصر از ساختمان‌های پر زرق و برق است.

جهت رویت دیگر مقالات جذاب در این حوزه به سایت https://finsadvisers.com سر بزنید.