راهنمای خرید انواع هندزفری با سیم و بی سیم اپل آیفون

گوش دادن به یک آهنگ یا پادکست موردعلاقه به وسیله هندزفری‌های آیفون که از تکنولوژی بالایی در انتقال صدا بهره می‌برند، واقعاً لذت‌بخش است اما انتخاب و خرید یک هندزفری مناسب برای آیفون ممکن است کمی چالش برانگیز باشد، چرا که آن‌ها در اشکال و انواع متفاوتی عرضه می‌شوند.

گوش دادن به یک آهنگ یا پادکست موردعلاقه به وسیله هندزفری‌های آیفون که از تکنولوژی بالایی در انتقال صدا بهره می‌برند، واقعاً لذت‌بخش است اما انتخاب و خرید یک هندزفری مناسب برای آیفون ممکن است کمی چالش برانگیز باشد، چرا که آن‌ها در اشکال و انواع متفاوتی عرضه می‌شوند.

قبل از خرید هندزفری آیفون باید تصمیم بگیرید که چه مدلی برای شما مناسب‌تر است، یک مدل سیم‌دار یا بی‌سیم؟ آیا اصلاً هندزفری مورد نظر شما با مدل آیفونی که صاحب آن هستید سازگار است؟ اگر در پاسخ به این سؤالات با مشکل مواجه‌اید، نگران نباشید چرا که در بابافون می‌توانید به راحتی مشخصات دقیق و قیمت انواع مختلف هندزفری‌های آیفون را مشاهده کرده و نسبت به خرید آن‌ها اقدام کنید.

در ادامه پاسخ سؤالاتی که پیشتر مطرح شد را خواهیم داد و تعدادی از مدل‌های مختلف هندزفری‌های آیفون را معرفی خواهیم کرد.

 

باسیم یا بی‌سیم؟ مسئله این است!

ایرپادهای اپل در دو مدل بی‌سیم و با سیم عرضه می‌شوند. برخی از افراد به سمت خرید هندزفری آیفون بی‌سیم نمی‌روند، چرا که حوصله شارژ کردن مداوم هندزفری‌ خود را ندارند، علاوه بر این از گم شدن ایرپاد گران‌قیمت خود نیز هراس دارند. برای این افراد انتخاب ایرپاد سیم‌دار مناسب‌تر است.

اگر قصد خرید هندزفری آیفون با‌سیم را دارید باید به درگاه خروجی صدا در آیفون خود توجه داشته باشید. اپل در سال ۲۰۱۶ اعلام کرد که دیگر از جک ۳٫۵ میلیمتری برای اتصال هندزفری‌ها استفاده نخواهد کرد.

بنابراین اگر صاحب آیفون‌هایی که قبل از آیفون ۷ تولید شده‌اند هستید، می‌توانید اقدام به خرید هندزفری آیفون سازگار با درگاه ۳٫۵ میلیمتری کنید و اگر از آیفون‌های جدیدتر استفاده می‌کنید باید از هندزفری آیفون که با درگاه لایتنینگ سازگار است استفاده کنید.

 

 

اگر آیفون شما قدیمیست و یک هندزفری لایتنینگ دارید، ابزار تبدیل لایتنینگ به جک ۳٫۵ میلیمتری نیز در بابافون موجود است.

 

اما بسیاری از افراد که اتصال بی‌دردسر هندزفری بلوتوثی به گوشی خود را ترجیح می‌دهند و از هندز‌فری‌هایی که دارای یک سیم دست‌و‌پاگیر هستند بی‌زارند، اقدام به خرید هندزفری آیفون بی‌سیم‌ می‌کنند. ایرپادهای بی‌سیم اپل یکی از پرفروش‌ترین هندزفری‌های بی‌سیم در دنیا می‌باشند.

با داشتن این ایرپاد‌ها نگرانی از نوع درگاه دستگاه خود نخواهید داشت و هر دستگاه که از بلوتوث پشتیبانی کند، به راحتی به ایرپاد‌های بی‌سیم اپل متصل خواهد شد. شارژ هندزفری نیز به وسیله کیس عرضه شده همراه آن انجام خواهد شد.

در حال حاضر دو مدل از ایرپاد‌های بی‌سیم در بازار موجود است، ایرپاد و ایرپاد پرو. با مراجعه به بابافون می‌توانید مشخصات هردوی این مدل‌ها را مشاهده و اقدام به خرید هندزفری آیفون بی‌سیم مورد نظر خود کنید.

هم ایرپاد و هم ایرپاد پرو از وضوح صدا و کیفیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند با این تفاوت که ایرپاد پرو از مزایایی قبیل تکنولوژی حذف نویز بهتر، مقاومت در برابر آب و سرگوشی‌هایی در سایز‌های گوناگون بهره می‌برد. با این وجود این مزایا تعجبی ندارد که ایرپاد پرو از ایرپاد گران‌تر باشد. عمر باتری هر دو ایرپاد تقریباً برابر است، البته اگر حالت حذف نویز در ایرپاد پرو فعال باشد، باتری زودتر خالی خواهد شد.