سعید نمکی: ایران بزرگترین تولیدکننده واکسن جهان می‌شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران تا پایان تابستان امسال، یکی از تولیدکنندگان بزرگ واکسن کرونا در جهان می‌شود.

ایرنا نوشت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران تا پایان تابستان امسال، یکی از تولیدکنندگان بزرگ واکسن کرونا در جهان می‌شود.

سعید نمکی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح بیمارستان ثامن الحجج (ع) و مرحله نخست بیمارستان امام حسن (ع) آران و بیدگل در جمع خبرنگاران افزود: با پیگیری‌های مجدانه یکسال اخیر توانستیم راه ۲۰ ساله را بپیماییم و از امروز شاهد توزیع واکسن تولید داخل باشیم.

وی ادامه داد: از هفته آینده هم دومین گروه واکسن ایرانی مجوز توزیع گرفته و همینطور گروه های بعدی واکسن ایرانی یکی یکی مجوز گرفته و توزیع خواهد شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: در خصوص واکسن‌های خارجی که به خاطر بدعهدی‌های کشورهای خارجی طرف قرارداد با ایران با کمبود مواجه شدیم، مشکل رفع شده و از این هفته مشکلی برای توزیع نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد که برای نخستین بار پس از شیوع کرونا و با رعایت شیوه‌نامه‌ها به صورت حضوری برای افتتاح طرح‌های حوزه بهداشت و درمان ورود می‌کند و این هم بخاطر ارادتی است که به مردم عزیز و شهیدپرور آران و بیدگل دارد.