سلیمی: اجازه بازگشت سامسونگ و ال جی به کشورمان را ندهیم

نماینده محلات در مجلس گفت: شنیده شده شرکت های سامسونگ و ال جی در نظر دارند با باز شدن فضا از سوی آمریکایی ها، به جای پول های بلوکه شده با شرایط عجیب و غریبی به بازار ایران بازگردند.

تسنیم نوشت: نماینده محلات در مجلس گفت: شنیده شده شرکت های سامسونگ و ال جی در نظر دارند با باز شدن فضا از سوی آمریکایی ها، به جای پول های بلوکه شده با شرایط عجیب و غریبی به بازار ایران بازگردند.

 حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده محلات در مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۴ شهریور) قوه مقننه با اشاره به سفرهای استانی اخیر رئیس جمهور، گفت: آیت الله رئیسی با سفر به مناطق محروم و دیدار چهره به چهره با مردم  نشان داد متفاوت از آقایان دیگر است و عرش نشینان نمی توانند درد مردم را درک کنند.

وی با بیان اینکه شنیده شده شرکت های سامسونگ و ال جی در نظر دارند با باز شدن فضا از سوی آمریکایی ها، به جای پول های بلوکه شده با شرایط عجیب و غریبی به بازار ایران بازگردند، ادامه داد: این در حالی است که این دو شرکت در روزهایی که ما به آنها نیاز داشتیم، ایران را رها کردند و رفتند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروز ۵۰۰ کارخانه و ۱۹ میلیون تولید لوازم خانگی داریم، اکنون که صنعت لوازم خانگی در ایران راه افتاده است، چرا آنها می خواهند به بازار ایران بازگردند؟ انتظار می رود دولت محترم دقت ویژه ای داشته باشد و اجازه ندهد به این راحتی ها شرکت هایی که به ما خیانت کردند، به بازار ایران برگردند.

محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: این دقت هست، قبلا این موضوع را در صحن تذکر داده ایم، مخصوصاً که در حوزه صنعت لوازم خانگی از جهت کمّیت و کیفیت گام بزرگی برداشته شده است، بنابراین نه دولت و نه مجلس به دنبال اینکه تولید داخلی با این کیفیت را دچار مشکل کند، نیستند و هرگز این اتفاق نمی افتد.