سونامی نا به سامانی در فرابورس

امیرهامونی، مدیرعامل فعلی فرابورس نیز دیگر گزینه احتمالی نشستن بر صندلی ریاست سازمان بورس است. وی که سالها سکان فرابروس را در دست داشت، چیزی به جز چند بازار خالی از معامله به ساز و کار فرابورس اضافه نکرد.

مشکلات ایجاده شده در فرابورس ایران داستان متفاوت تری از بورس کالا ندارد. این بازار که نسخه ضعیف تری از بورس تهران است، هم اکنون با تعداد بسیار زیادی از مدیران بیرجندی  که همشهری امیرهامونی، مدیرعامل این شرکت هستند، نتوانسته حتی اندکی این بازار را در مسیر های حمایت از کوچک و متوسط ها، دارایی فکری ، بازار پایه و ….. به سر منزل مقصود برساند.

البته طی یکی ۲ سال اخیر ، نحوه انتخاب مدیران فرابورس هم نحوه جدیدی داشت، به طوری که مدیران با تجربه این شرکت، از فرابورس کوچ کرده و امیر هامونی که این روزها نامش به عنوان رییس آتی سازمان بورس شنیده می شود، مدیران بی تجربه را برای این رکن بازار سرمایه انتخاب کرده‌ است. نمونه بارز آن سروش خواجه حق وردی، جوان ۲۷ ساله ای است که بدون تجربه کاری مثمر ثمر در این حوزه، به عنوان معاون بازار فرابورس انتخاب شده است و به گفته تعداد زیادی از کارگزاران، بسیاری از روندهای معاملاتی را مختل کرده است.

حال باید دید دولت فساد ستیز جناب آقای رئیسی چگونه می تواند از انتصاب افرادی که خود آسیب زننده به بازار سرمایه بودند و از جایگاه خود سوء استفاده می کردند، به عنوان عالی ترین مقام اجرایی بازار سرمایه یعنی رئیس سازمان بورس جلوگیری کند.