شیوه جدید کلاهبرداری؛ پیامک از طرف سامانه ثنا قوه قضائیه

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: مردم به پیامک‌هایی که با نام سامانه ثنا قوه قضائیه ارسال می‌شود، توجه نکنند.

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: مردم به پیامک‌هایی که با نام سامانه ثنا قوه قضائیه ارسال می‌شود، توجه نکنند.

سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درباره شیوه جدید کلاهبرداری‌ها اظهار کرد: با فعال شدن سامانه ابلاغیات قضایی قوه قضائیه موسوم به سامانه ثنا، مجرمان سایبری با سوءاستفاده از مردم کلاهبرداری‌های زیادی را انجام می‌دهند.

وی گفت:در نوع جدید با ارسال پیامک از طریق سرشماره‌های شخصی توسط اپراتورهای مختلف مبنی بر ابلاغ شکوائیه قضایی اقدام به سودجویی می‌کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا ادامه داد: در این پیامک‌های ارسالی جعلی یک لینک آلوده هم طراحی شده است به طوری که شخص پس از رویت پیامک و باز کردن لینک،یک بدافزار بر روی گوشی فعال می‌شود و ورود پیدا می‌کند و به همه اطلاعات گوشی همراه دست پیدا می کند و پس از به دست گرفتن اختیار کامل تلفن همراه است مجرمین سایبری نسبت به اقدامات مجرمانه خود که عمدتا اخاذی یا برداشت از حساب بانکی است، اقدام می کنند.

وی افزود: سامانه ابلاغیات قضایی با همین عنوان به افراد هدف پیامک ارسال می‌کند و از شهروندان تقاضا داریم که تحت هیچ عنوان فریب پیامک با سرشماره‌های شخصی را نخورند و در صورت تمایل هم مردم می‌توانند اپلیکشن سامانه ثنا را بر روی گوشی خود نصب کنند.

وی بیان کرد: هدف این پیامک‌های جعلی فقط سودجویی از مردم بوده و این امر مهم است تا برای دانلود هر اپلیکیشنی ابتدا آن را از یک منبع معتبر دانلود کنید.

سرهنگ پاشایی گفت: شکایات زیادی از جانب مردم تا امروز ارسال شده و خوشبختانه با پیگیری‌های پلیس فتا تهران بزرگ تعدادی از این افراد که از طریق فضای مجازی اقدام به اعمال مجرمانه سابیری می‌کردند، دستگیر هم شده‌اند.