طب فیزیکی و توانیخشی برای درمان درد و پیشگیری از جراحی

آیا عضلات شما در طول روز دردناک، خسته هستند؟ آیا در حال بهبودی از آسیب یا روش جراحی هستید؟ آیا مبتلا به یک بیماری دردناک هستید که روی استخوان‌ها یا مفاصل شما تأثیر می‌گذارد؟

آیا عضلات شما در طول روز دردناک، خسته هستند؟ آیا در حال بهبودی از آسیب یا روش جراحی هستید؟ آیا مبتلا به یک بیماری دردناک هستید که روی استخوان‌ها یا مفاصل شما تأثیر می‌گذارد؟ هرگونه ناراحتی که ممکن است داشته باشید از طریق درمان‌های فیزیوتراپی رفع می‌شود. فیزیوتراپیست یک متخصص حرکتی است که می‌تواند یک برنامه درمانی منحصر به فرد برای شما ایجاد کند، تا انرژی شما را افزایش دهد و به شما کمک کند تا از فعالیت‌های روزمره خود به مسیر درست برگردید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اینکه چگونه خدمات متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در اصفهان می تواند به شما در دستیابی به سلامتی کلی و سلامت جسمی بهتر کمک کند، این مقاله را که در مورد فواید فیزیوتراپی است مطالعه کنید.

مزایای فیزیوتراپی

افراد زیادی به دلایل متداول مانند کمر درد یا زانو درد به متخصص فیزیوتراپی (PT) مراجعه کرده‌اند. با این حال، شرایط مختلفی وجود دارد که ممکن است از آنها بی اطلاع باشید و فیزیوتراپیست‌ها ممکن است آنها را درمان کنند.

بهبودی سریعتر

چه شما یک جراحی برنامه ریزی شده دارید و چه در حال بهبودی از آسیب هستید، فیزیوتراپی می‌تواند به شما کمک کند تا سریعتر بهبود یابید. فیزیوتراپیست یک برنامه توانبخشی را تنظیم می‌کند که به طور خاص نیازهای شما را برطرف می‌کند و در کمک به بهبودی شما در سریعترین زمان ممکن تمرکز دارد. برنامه‌های توانبخشی معمولاً شامل تمرینات قدرتی و حرکتی است.

جلوگیری از آسیب دیدگی

 

در حالی که بسیاری از افراد می‌دانند که فیزیوتراپی به بهبودی از آسیب‌ها کمک می‌کند، اما همیشه اطلاع کافی از این موضوع ندارند که فیزیوتراپی می‌تواند در جلوگیری از وقوع آسیب‌ها به طور کلی کمک کند. فیزیوتراپیست می‌تواند چندین تمرین مختلف را به شما بیاموزد که می‌توانید در خانه و قبل از انجام فعالیت بدنی انجام دهید تا از آسیب دیدن جلوگیری شود. اگر در حال بهبودی از یک روش جراحی هستید، فیزیوتراپیست می‌تواند به شما کمک کند راه رفتن و حرکت را با روش‌های جدید بیاموزید که به شما کمک می‌کند تا فعال بمانید در حالی که احتمال سقوط و آسیب دیدگی را در دوران نقاهت کاهش می‌دهد.

افزایش انعطاف پذیری

بخش مهمی از هر برنامه درمانی برای درمان فیزیوتراپی بهبود انعطاف پذیری عضلات و مفاصل است. فیزیوتراپیست می‌تواند روشهای مختلف کششی را به شما آموزش دهد و ممکن است تصمیم بگیرد که از گرما درمانی به عنوان راهی برای شل شدن عضلات و تاندونهای سفت استفاده کند. برنامه درمانی شما ممکن است شامل روشهای ماساژ یا تنفس برای افزایش آرامش و انعطاف‌پذیری باشد.

برای مثال برای درمان پای پرانتزی کودکان و بزرگسالان از انواع روش‌های طب فیزیکی و توانبخشی استفاده می‌شود.

بهبود تعادل

 

بهبود تعادل بخش مهم دیگری از هر برنامه درمانی برای فیزیوتراپی است. تعادل شما به تدریج با افزایش سن کاهش می‌یابد، زیرا استخوان‌ها شکننده‌تر می‌شوند و عارضه‌های سلامتی باعث اختلال در عملکرد می‌شود. درمان‌های فیزیوتراپی می‌تواند به بهبود تعادل شما کمک کند بنابراین می‌توانید از افتادن جلوگیری کنید. همچنین بهبود تعادل می‌تواند به شما کمک کند فعالیت‌ها و سرگرمی‌هایی که ممکن است به دلیل تعادل نامناسب در انجامشان محدود شده باشد، را دوباره از سر بگیرید. فیزیوتراپیست می‌تواند انواع مختلفی از تمرینات را برای آرتروز زانو در اختیار شما قرار دهد تا تعادل شما را بهبود بخشد، حتی اگر در حالت ایستاده، پیاده روی یا درگیر یک رژیم ورزشی باشید.

اجتناب از جراحی

 

جراحی همیشه خطرات عفونت، لخته شدن خون، مدت زمان نقاحت طولانی و عوارض دیگر را به دنبال دارد. با این حال، در بسیاری از موارد، فیزیوتراپی می‌تواند به شما کمک کند تا به طور کلی از انجام جراحی جلوگیری کنید. بسیاری از شرایط را می‌توان با کمک فیزیوتراپی اصلاح کرد، که باعث صرفه جویی در وقت، انرژی و هزینه زیادی در مقایسه با جراحی غیرضروری می‌شود. فقط چند مورد از مواردبسیاری که فیزیوتراپی می‌تواند به بهبودشان کمک کند عبارتند از کشیدگی، پیچ خوردگی، تاندونیت، شکستگی، آرتروز گردن و درد حاد و مزمن است. اگرچه درست است که جراحی گاهی اجتناب ناپذیر است، اما فیزیوتراپی به تسریع روند بهبود طبیعی بدن کمک می‌کند، بنابراین می‌توانید بدون استفاده از جراحی اصلاحی تهاجمی، وضعیت را به طور موثر درمان کنید.

عارضه‌های مربوط به سلامتی

برخی از عارضه‌های سلامتی می‌تواند منجر به سفتی مفصل و عضله شود که می‌تواند با جلسات دوره‌ای فیزیوتراپی کنترل شود. اگر پزشک شما فیزیوتراپی را برای عوارض یک بیماری پزشکی توصیه کرده است، بهتر است برای بازیابی و حفظ تحرک و عملکرد آن دستورات را دنبال کنید.

فعال بمانید

فیزیوتراپی می‌تواند برای همه مفید باشد، حتی اگر فعال هستید و از سلامتی خوبی برخوردار می‌باشید. فیزیوتراپیست می‌تواند به شما در ارتقا عملکرد کمک کرده و در مورد تکنیک‌های خاص به شما مشاوره دهد. اگر می‌خواهید دوباره به فعالیت‌هایی که دوست دارید برگردید، فیزیوتراپیست می‌تواند به شما در رسیدن به آن کمک کند. فیزیوتراپیست یک طرح درمانی ایجاد می‌کند که به طور خاص برای شما طراحی شده است تا به شما در رسیدن به اهداف‌تان کمک کند، که ممکن است شامل هر تمرین هدفمندی باشد که برای بهبود قدرت، انعطاف پذیری و استقامت مناسب است.

فیزیوتراپی می‌تواند به شما در بهبود سلامت کلی کمک کند. حتی اگر به دنبال خدمات توان بخشی، رمان پیشگیرانه، بهبود عملکرد یا تقویت مهارت باشید، تمرین فیزیوتراپی می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف‌تان کمک کند.