عذرا وکیلی از تعطیلی برنامه ۵۰ ساله «سلام کوچولو» خبر داد

عذرا وکیلی، گوینده و تهیه‌کننده پیشکسوت رادیو، سال‌هاست که در عرصه هنر با صدای زیبایش برنامه رادیویی «سلام کوچولو» را گویندگی می‌کند. حالا او از تعطیلی این برنامه ۵۰ ساله خبر می‌دهد و می‌گوید: «کرونا این برنامه را تعطیل کرده است و معلوم هم نیست که چه زمان از سر گرفته شود.»

ایسنا نوشت: عذرا وکیلی، گوینده و تهیه‌کننده پیشکسوت رادیو، سال‌هاست که در عرصه هنر با صدای زیبایش برنامه رادیویی «سلام کوچولو» را گویندگی می‌کند. حالا او از تعطیلی این برنامه ۵۰ ساله خبر می‌دهد و می‌گوید: «کرونا این برنامه را تعطیل کرده است و معلوم هم نیست که چه زمان از سر گرفته شود.»

عذرا وکیلی درباره شرایط فعلی ساخت این برنامه گفت: «بعد از ماجرای کرونا، برنامه «سلام کوچولو» را تعطیل کردیم و فعلا قصد نداریم که ادامه دهیم.»

این گوینده در پاسخ به این سوال که آیا بچه‌های امروز هم رادیو گوش می‌دهند؟ گفت: «بله؛ اگر برنامه‌ای ویژه و باب پسند بچه‌ها پخش شود، رادیو گوش می‌کنند. باید فکر کرد که چگونه و چطور می‌توان برای بچه‌ها برنامه‌سازی کرد. اگر حساب شده و جذاب باشد، می‌توانیم بچه‌ها را به سمت رادیو جذب کنیم.»

او در عین حال با اشاره به تمایل کودکان به رسانه‌های جدیدتر عنوان کرد: «الان بچه‌ها به سمت رسانه‌های جدید گرایش پیدا کرده و به سمت‌شان کشیده می‌شوند. البته گروه سنی که به سمت رسانه‌های جدید می‌رود اگر خردسال باشند باید با حمایت پدر و مادر از محتوای رسانه‌های جدید استفاده کنند.»

این گوینده در همین راستا یک برنامه خوانش کتاب را برای کودکان در پایگاه ایران‌صدا اجرا می‌کند که درباره این برنامه توضیح داد: «یک برنامه کتاب خوانی برای ایران‌صدا دارم که در آن کتابی درباره کودک و مربوط به گروه سنی الف و ب خوانش می‌شود و یک جلدش را قرار است من اجرا کنم.»

عذرا وکیلی در پایان درباره دیگر برنامه‌هایی که برای کودکان دارد، گفت: «شبکه اقتصاد هم یک برنامه قصه‌گویی برای شب بچه‌ها طراحی کرده است. این برنامه از رادیو اقتصاد پخش می‌شود و ایران‌صدا هم حمایت می‌کند و قسمت‌های ضبط شده برنامه را در دسترس مخاطبان قرار می‌دهد.»