عنایتی: عزم خود را جزم کرده‌اند تا ضربه محکمی به استقلال بزنند

بازیکن اسبق تیم ملی فوتبال ایران ابراز امیدواری کرد شاگردان اسکوچیچ با برتری در دو بازی باقی مانده از مرحله مقدماتی جام جهانی قطر به دور بعدی صعود کنند.

رضا عنایتی در خصوص صدرنشینی تیم هوادار در مسابقات لیگ دسته اول فوتبال اظهار داشت: با وجود تمام مشکلاتی که وجود دارد تلاش خواهیم کرد و حدود ۹ ماهی است که ما درگیر عدم حضور حامی مالی هستیم و شرایطمان بسیار سخت و دشوار است. با یک مجموعه‌ای کار می‌کنم که همدل و بامعرفت هستند و درک کرده‌اند که تا آخرین لحظه باید بجنگیم، این برای من خیلی خوشایند است و از همه آنها تشکر می‌کنم. امیدواریم که در پایان فصل اتفاق خوبی را رقم بزنیم.

او ادامه داد: من از اول هم درباره احتمال صعود گفته بودم بودجه ما در برابر تیم‌هایی که با بودجه بالا بسته شده‌اند به هیچ عنوان قابل قیاس نیست و در پایان فصل به صورت مفصل در این باره صحبت می‌کنم. انگیزه و رفاقت بین بچه‌ها مهم است که ما را به جلو می‌برد و امیدوارم که تا هفته‌های آخر با همین انگیزه پیش برویم.

عنایتی درباره رقابت‌های هفته پایانی لیگ دسته اول عنوان کرد: تمام بازی‌ها دشوار است؛ شرایط جدول الان به شکلی است که ۹ تیم برای رفتن به لیگ برتر تلاش می‌کنند و از آن طرف ۹ تیم هم برای عدم سقوط تلاش می‌کنند؛ این جذابیت وحشتناکی را در لیگ یک حاکم کرده است ضمن اینکه در هفته‌های پایانی انتظار داریم حالا که مسابقات لیگ برتر تعطیل است، داوران لیگ برتری بگذارند که بهتر است.

مهاجم سابق تیم ملی فوتبال ایران در رابطه با برتری مقابل تیم ملی فوتبال بحرین همچنین گفت: ما در جایی گیر کرده‌ایم که فکر نمی‌کنم هرگز در فوتبال چنین وضعیتی داشته باشیم. برای صعود از دور اول مقدماتی جام جهانی دچار مشکل هستیم، این شرایط دشوار را نشان می‌دهد. پیروزی بسیار خوبی داشتیم و راضی کننده بود اما این پایان کار نبود. ما هنوز بازی‌هایی را داریم که هر کدام از آنها برای ما یک فینال است. امیدوارم بچه‌ها با تمام تمرکزشان روی دو بازی پیش رو فکر کنند و با امتیاز کامل از این دور صعود کنیم.

مهاجم سابق تیم ملی درباره عملکرد خط حمله در مسابقات بحرین گفت: توقع از بازیکنان بزرگ این است که در شرایط سخت به داد تیم برسند. بازیکنانی در داخل تیم ملی داریم که از نظر بین المللی باتجربه هستند و هر لحظه می‌توانند شرایط بازی را تغییر بدهند. آرامش باید بیش از پیش در تیم باشد تا شاهد اتفاقات ناگهانی و خدایی ناکرده تلخ نباشیم.

کاپیتان سابق استقلال درباره حضور کوتاه مهدی قایدی در مسابقات تیم ملی هم گفت: سرمربی این را تشخیص می‌دهد و در این شرایط نمی‌توانیم تحلیل کنیم که چرا این بازیکن کم بازی می‌کند یا یک بازیکن زیاد بازی می‌کند. یقینا مهدی قایدی بازیکن خوب و باکیفیتی است و باید دید اسکوچیچ چه دیدگاهی نسبت به او دارد.

عنایتی پیرامون حواشی اخیر باشگاه استقلال همینطور گفت: شرایط واقعا اسفناک است. صحبت‌‎ها و اخباری که از باشگاه استقلال می‌آید واقعا در خور یک تیم بزرگ و طرفداران بسیار زیاد نیست. متوجه نمی‌شوم که چه اتفاقی برای استقلال می‌افتد. دوستان واقعا همه عزم خود را جزم کرده‌اند تا ضربه محکمی را به استقلال بزنند و این اصلا خوب نیست. استقلال اگر سرپا باشد لیگ ما سرپاست و جذابیت مسابقات بیشتر می‌شود. واقعا این اندازه نامهربانی علیه استقلال عجیب است.

او ادامه داد: هواداران با این تیم زندگی می‌کنند و نباید اوضاع اینطور باشد. وقتی سرمربی تیم به صراحت درخصوص مشکلات تیمش صحبت می‌کند و هیچ شخصی از باشگاه پاسخگو نیست، آدم فکرش به هزار راه می‌رود. من داخل تیم نیستم و نمی‌دانم چه باید بگویم اما از صحبت‌های آقای مجیدی واضح است که یکسری اتفاقات رخ داده که باعث آزرده خاطر شدن همه است. امیدوارم که شرایط درست شود و نگرانی هواداران کاملا به حق است.