فامیل های وزیر جهاد بند را آب دادند

دولت سیزدهم که چند ماهی است امورات کشور را دست گرفته  و با شعار شایسته سالاری اقدام به تاسیس سامانه معرفی مدیران کرد و از سوی مردم خواسته بود تا فارغ از نگاه جناحی و سیاسی اقدام به معرفی مدیران شایسته کنند در نمره دهی به این وعده مردود شد.

دولت سیزدهم که چند ماهی است امورات کشور را دست گرفته  و با شعار شایسته سالاری اقدام به تاسیس سامانه معرفی مدیران کرد و از سوی مردم خواسته بود تا فارغ از نگاه جناحی و سیاسی اقدام به معرفی مدیران شایسته کنند در نمره دهی به این وعده مردود شد.

شاید نمره مردودی که برای این شعار زیر کارنامه عملکرد آیت الله رئیسی لحاظ شده برای این است که افرادی را بعنوان وزیر دور خود جمع کرده که آنها بانی نمره صفر در کارنامه این چند ماهه رئیسی باشند.

چرا که از ابتدا رئیس جمهوری علی رغم حساسیت هایی که در ابتدا برای انتسابات در بدنه دولت داشت وتاکید کرده بود که بنا دارد نظام شایسته سالاری را بدور از فامیل بازی تقویت کند اما گویا کابینه سیزدهم خلاف منویات رئیس دولت عمل کرده و اقدام به دعوت از برادرزن ها و دامادها و گاهاً همشهری هایشان که پیشینه اخوت دارند در دم و دستگاه دولت کرده اند.

برادرزن های وزیر

سیدجواد ساداتی نژاد  که در ماجرای معرفی وزرای پیشنهادی برای تصدی وزارت جهاد کشاورزی به مجلس معرفی شده بود در  یکم شهریور ۱۴۰۰ و در پیشگاه وکلای ملت صراحتا خود را مبارز فساد نامید و ادعا کرده بود که« فسادستیزی از موضوعات اصلی برنامه من است و من از انحصار جلوگیری می‌کنم و سوت زنی برای فساد را در وزارت جهاد راه اندازی خواهم کرد.»

اما پس از اخذ رای اعتماد از همکارانش در خانه ملت دقیقا چند روز پس از تکیه بر کرسی وزارت جهاد کشاورزی رفت و آمد های فامیلی در رهروهای حوزه وزارتی آغاز شد تا اینکه چندی پیش برخی رسانه‌ها مدعی شدند، وزیر کشاورزی برای سه برادر زنش حکم مدیر کلی حراست، رئیس دفتری و مشاورت وزیر زده است.

این خبر که با واکنش های بسیاری همراه شد روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی در بیانیه ای  ضمن تکذیب انتصاب برادرزن های ساداتی نژاد اعلام کرد « در احکام صادره وزیر جهاد کشاورزی تاکنون حکمی برای مسئول حوزه ریاست وزیر صادر نشده است و هیچ یک از مشاوران وزیر نیز نسبت خانوادگی با ایشان ندارند. تنها حکم صادره در این ارتباط مربوط به انتصاب رئیس مرکز حراست که از نزدیکان و اشخاص مورد اعتماد وزیر بوده و با استعلام و تایید دستگاه‌های ذیربط انجام گرفته است، لذا اصول حرفه‌ای نشر خبر ایجاب می‌کند رسانه‌ها پیش از انتشار خبری برای ممانعت از تشویش اذهان عمومی، صحت اطلاعات خود را از مبادی ذی ربط مورد بررسی قرار دهند.»

شایان ذکر است به گفته روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی، رئیس مرکز حراست که از نزدیکان و اشخاص مورد اعتماد وزیر بوده همان محمد نصیری، یکی ازبرادران همسر وزیر جهاد کشاورزی است.

تا سه نشه بازی نشه!

ضمن تشکر از روابط عمومی وزارتخانه که بلافاصله توضیح و روشنگری درباره یک خبر کذب را داد باید گفت که اولاً صدور حکم فقط فعلاً برای یک برادر زن بوده که آن هم به دلیل اعتماد وزیر و تأیید دستگاه‌های ذی‌ربط حکم زده (دستگاه‌های اطلاعاتی، نظارتی ذی‌ربط هم باید پاسخ دهند که مگر می‌شود برادر زن به عنوان مدیر کل حراست داماد که باید عملکرد وزیر را رصد کند، در صورت بروز تخلف واقعاً داماد را به چالش و به زیر اخیه بکشد، توسط داماد نصب شود). کاش روشنگری بیشتری می‌کرد.

دعوت از رسانه برای تردد در ساختمان وزارت

در لابلای این تکذیبیه، وزارت جهاد مدعی شد که درب طبقه ۱۶ به روی همه خبرنگاران باز است تا بدون اعلام قبلی و حتی با آسانسور اختصاصی وزیر بتوانند مستقیماً به دفتر ۱۶ و همچنین طبقه ۱۵ رفته و بررسی کنند و کارت شناسایی کارمندان این دو طبقه را چک نمایند تا ببینند از برادر زن‌های وزیر و اصولاً از کاشی‌ها با پسوند و پیشوند در این طبقات خبری نیست و واقعاً هم نیست و اگر هم بوده از شنبه نخواهد بود.

علاوه بر این می‌توانند در این دو طبقه بنشینند که اگر کسی را دیدند که بیش از سه تا چهار ساعت ماندگار است از وی کسب اطلاع کنند که آیا پیشوند یا پسوندی یا خویشاوندی با برادر زن‌های وزیر دارد یا نه و در صورتی که افراد یاد شده در هر پست و مقامی با حکم یا بدون حکم درر وزارتخانه کار می‌کنند وزیر می‌تواند اعلام کند این‌ها حقوق و مزایا نمی‌گیرند و برای پیشرفت کشاورزی به صورت رایگان خدمت می‌کنند.

حالا سوال اینجاست؛ آیا خبرنگاران بدون هماهنگی  میتوانند وارد ساختمان وزارت شوند؟ جواب مشخص است: خیر بهیچ وجه.

چرا که اگر این طور بود دستور به حذف گیت حراست کرده و تردد برای عموم هم آزاد می شد نه اینکه نیروی حراست اسم و مشخصات خبرنگارها را استعلام کرده و فردی باید از قبل نسبت به ورود هماهنگی های لازم را بعمل آورد؛ پس با این وجود همچین ادعایی تنها برای تطهیر از عملکرد خلاف ساداتی نژاد است.

در اتاق ۱۵۰۶ چه خبر است؟

طبق بررسی هایی که از سوی رسانه تدبیر صورت گرفت مشخص شد که تکذیبیه روابط عمومی وزارت جهاد مبنی بر عدم تردد فامیل های وزیر و برادرزن هایش تنها یک شوآفی بیش نبوده چرا که اطلاعات بدست آمده نشان از این دارد که آقای حسین نصیری یکی از برادر زن های آقای وزیر در اتاق ۱۵۰۶ و هم جوار سردار کاظمینی قائم مقام وزیر در امنیت غذایی وزارت جهاد است.

حسین نصیری علاوه بر دارا بودن مسئول دفتر مجزا ( خانم.ج)  راننده شخصی هم بنام (آقای.ز) دارد.

همجوار وزیر

بنا به اطلاعات بدست آمده  خبرنگار تدبیر گویا یکی دیگر از برادرزن های ساداتی نژاد بنام مهدی نصیری در اتاق شخصی وزیر مستقر است  که وی هم دارای راننده شخصی است.

پای پسرخاله همسر وزیر هم در میان است

در جریان حضور برادر زن های وزیر جهاد کشاورزی ماجرا به اینجا ختم نشده و پای پسرخاله همسر ساداتی نژاد هم به وزارت جهاد باز شد که اطلاعات بدست آمده نشان میدهد که وزیر جهاد در مهرماه دستور جذب آقای قهرمانی را صادر و بعنوان دستیار وزیر مشغول به کار است.

فرد ذکور هم دارای راننده شخصی بنام (آقای.ق) است.

حکم وزیر برای همشهری اش

اخیراً خبری مبنی بر انتصاب مدیرعامل جدید بانک کشاورزی به گوش می رسد.

عجیب ترین جای ماجرا این است که فردی که قرار است بر کرسی مدیرعاملی جدید این بانک تکیه بزند از همشهریان (کاشانی) آقای وزیر است.

عباس معمار نژاد که متولد ۱۳۴۵ و اهل کاشان است قبل از اینکه بعنوان  گزینه مدیرعاملی جدید بانک کشاورزی معرفی شود در دولت حسن روحانی بعنوان « معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد» مشغول به فعالیت بود که با توجه به عملکرد چند ساله اش و پس از حضور احسان خاندوزی وزیر اقتصاد برکنار شد.

بنابر شنیده ها از منابع آگاه معمارنژاد، جهت تصدی مدیرعاملی بانک کشاورزی به زودی معرفی می شود.

یکرنگ باشید آقای وزیر!

هنوز چند ماه نیست که ساداتی نژاد برای کسب کرسی وزارت جهاد در رسانه ها قسم یاد کرد که « اینجانب تعهد می نمایم و خدارا شاهد می گیرم در هر جابجایی مدیران، گزینش و انتخاب مدیران به هیچ وجه توصیه نمایندگان  مجلس و مقامات ارشد تصمیم ساز و تصمیم گیر، افراد حزبی و جناحی،همکاران و هم کلاسی ها و نزدیکان را مور قبول فرار ندهم.» اما گویا این گفته ها به مثابه حکایت  فتوای ملا نصر الدین و مرد رفوگر است.

آقای وزیر جهاد بهتر است در این مقوله یا حرفتان را پس بگیرید و اعلام کنید بر قسمی که خوردید پایبند نبودید و یا اینکه فامیل بازی را تمام کنید و به جرگه ی شایسته سالاران بپیوندید!