قرارداد AFC با شرکت اروپایی برای پخش مسابقات لیگ قهرمانان آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا از امضای قرارداد با یک شرکت اروپایی برای پخش مسابقات فوتبال آسیا خبر داد.

دنیای ورزش تورنتو نوشت: کنفدراسیون فوتبال آسیا از امضای قرارداد با یک شرکت اروپایی برای پخش مسابقات فوتبال آسیا خبر داد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا بالاترین سازمان فوتبالی قاره کهن در این فصل از لیگ قهرمانان آسیا مشکل بزرگی را برای تماشاگران فوتبال در غرب آسیا ایجاد کرده است.

درحالیکه دو هفته از مسابقات مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۱ می گذرد هنوز مشکل پخش زنده در کشورهای عربی به جز عربستان حل نشده است. در شرایط کرونایی تنها ایران و عربستان مسابقات لیگ قهرمانان آسیا را در غرب پخش زنده می کنند و بقیه کشورهای از دیدن زنده مسابقات محروم هستند.

AFC به دلیل درخواست نامتعارف حق پخش برای مدت یک سال به ارزش ۲۷ میلیون یورو باعث شده تا شبکه های معتبر غرب آسیا عقب نشینی کنند و این باعث شده تا بازی ها در اکثر کشورهای غرب آسیا پخش نشود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هنوز مشکل درون قاره ای را حل نکرده امروز از امضای قرارداد با شرکت «FANSEAT» برای پخش زنده بازی های فوتبال آسیا در سطح داخلی و ملی در قاره اروپا و به صورت مشخص در کشورهای فرانسه، پرتغال، نروژ، دانمارک، لوکزامبورگ ، جمهوری چک ، اسلواکی ، مجارستان و بلژیک خبر داد.