لاپید برای رایزنی علیه ایران راهی به مقر ناتو می‌رود

«یائیر لاپید» نخست‌وزیر گردشی و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، دوشنبه ۲۱ تیرماه برای رایزنی با سران ناتو و اتحادیه اروپا به بروکسل می‌رود.

فارس نوشت: «یائیر لاپید» نخست‌وزیر گردشی و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی، دوشنبه ۲۱ تیرماه برای رایزنی با سران ناتو و اتحادیه اروپا به بروکسل می‌رود.

منابع رسانه‌ای رژیم صهیونیستی و همچنین دفتر دبیرکل ناتو از سفر روز دوشنبه نفر دوم کابینه رژیم صهیونیستی به بروکسل در روز دوشنبه خبر دادند.

دفتر«ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو در بیانیه‌ای اعلام کرد که او روز دوشنبه در مقر این ائتلاف نظامی غربی در بروکسل، با «یائیر لاپید» نخست‌وزیر گردشی و وزیر خارجه رژیم صهیونیستی دیدار می‌کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی از قبیل «جروزالم پُست» پیش از این بیانیه گزارش داده بودند که نفر دوم کابینه این رژیم قرار است به بروکسل سفر کند.
طبق این گزارش، لاپید علاوه بر دیدار با استولتنبرگ در مقر ناتو در حال برنامه‌ریزی برای حضور در یک دیدار رسمی با حضور وزرای خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اشاره‌ای به دستورکار سفر نفر دوم کابینه جدید این رژیم به مقرهای ناتو و اتحادیه اروپا نکردند اما در هفته‌های اخیر بعد از روی کار آمدن این کابینه، مقام‌های تل‌آویو بارها با مسئولان آمریکایی و غربی علیه ایران رایزنی کرده‌اند.

به رغم سکوت رسانه‌های رژیم صهیونیستی درباره محورهای سفر یائیر لاپید به بروکسل، هفته گذشته روزنامه «هاآرتص» گزارشی درباره تحرکات ضد ایرانی کابینه جدید این رژیم به ویژه در موضوع مذاکرات وین منتشر کرده بود.

طبق گزارش هاآرتص، دولت جو بایدن تل‌آویو را در جریان تلاش برای احیای برجام و تدارک واشنگتن جهت یک توافق جدید ظرف ۹ سال آینده در خصوص برنامه هسته‌ای ایران قرار داد.

هاآرتص همچنین خبر داد، رژیم صهیونیستی به منظور پیشبرد مواضع ضد ایرانی خود در حال رایزنی‌های دوجانبه با دیگر کشورهای حاضر در مذاکرات وین است.