محسنی اژه‌ای: بستر فساد از بین نرود هزاران پرونده دوباره تولید می‌شود

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به ضرورت مبارزه با فساد در همه ساحت‌ها گفت: بستر فساد باید از بین برود زیرا اگر این امر صورت نگیرد، دوباره مشکل آفرین خواهد بود.

ایرنا نوشت: معاون اول قوه قضاییه با اشاره به ضرورت مبارزه با فساد در همه ساحت‌ها گفت: بستر فساد باید از بین برود زیرا اگر این امر صورت نگیرد، دوباره مشکل آفرین خواهد بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای روز پنجشنبه در مراسم معارفه رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی، اظهار داشت: اگر این زمینه و بستر از بین نرود، هزاران پرونده دوباره تولید می‌شود و این مشکل آفرین خواهد بود.

وی اضافه کرد: باید این امر مورد توجه عوامل و مسوولان قرار گیرد تا زمینه و ریشه فساد حذف و ریشه کن شود.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به لزوم قدم برداشتن در مسیر حق برای رسیدن به پیروزی همیشگی، خطاب به قضات اظهار کرد: باید اهل مشورت و تحقیق باشیم و اگر نتوانیم همه جوانب را ببینیم، نمی‌توان به درستی قضاوت کرد.

اژه ای تاکید کرد: دشمن به دنبال اختلاف افکنی و برهم زدن آرامش در کشور است و در زمان خاص هم عملکرد متفاوتی دارد و ما هم باید در این زمان‌های خاص هوشیار باشیم.

وی با اشاره به ضرورت وحدت و همدلی برای رسیدن به نتیجه مطلوب بیان کرد: در آستانه انتخابات باید در کنار هم باشیم و با استفاده از همه ظرفیت‌ها، نقشه‌های دشمن را نقش برآب کنیم.

معاون اول قوه قضاییه گفت: با وجود تلاش دشمن برای کاهش مشارکت در انتخابات ۲۸ خرداد امسال، انتخاباتی پرشور و با صلابت را تجربه خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای افزود: نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری کاری نکنند که تهییج در جامعه ایجاد شود، باید اخلاق اسلامی را رعایت کنند و باید به این امر توجه شود که نقد کردن غیر از هتاکی و تهمت است.

در ادامه این مراسم ناصر عتباتی به عنوان رییس جدید دادگستری آذربایجان‌غربی معرفی و از زحمات علی اکبر گروسی رییس قبلی دادگستری آذربایجان‌غربی با اهدای لوحی تجلیل شد.