مطهری: پرسپولیس ژن قهرمانی دارد

مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: می‌دانیم که پرسپولیس DNA و ژن قهرمانی دارد و همیشه تلاش می‌کند در این مسیر حرکت کند.

حمید مطهری در نشست خبری پیش از بازی با الریان قطر اظهار داشت: همه جوره خود را برای این مسابقات آماده کرده و طراحی خیلی خوبی برای این شش بازی که یک دیدار را پشت سر گذاشته‌ایم آماده کرده ایم.

مطهری ادامه داد: می‌دانیم پرسپولیس DNA  و ژن قهرمانی دارد. همیشه برای حرکت کردن در این مسیر تلاش می کند. بچه ها با تعهد کامل وظایف خود را انجام می دهند و کار کردن با آنها برای ما لذت بخش است زیرا نهایت تلاش خود را برای قهرمانی و پیروزی انجام می‌دهند.

وی درباره قیاس این دوره از لیگ قهرمانان آسیا با دوره قبلی گفت: همیشه این مسابقات سنگین بوده و تیم های خیلی خوبی در آن شرکت می کنند. تنها تفاوت این است که امسال علی‌رغم تلاش و زحمت فدراسیون هند از لحاظ امکانات کمبودهایی مثل زمین تمرین و مسائل دیگر وجود دارد. البته این‌ها بهانه‌گیری نیست. بهشت را به بها می دهند نه به بهانه. کسی که بخواهد بهانه‌گیری کند در مسیر موفقیت قرار نمی‌گیرد اما کمبودها است.

مربی پرسپولیس ادامه داد: تیمی که می‌خواهد قهرمان شود و در مسیر خوبی حرکت کند این مسائل را پشت سر گذاشته و به مشکلات فکر نمی کند و فقط هدفش قهرمانی است. پرسپولیس هم خارج از این قاعده نیست.

مطهری درباره نقطه ضعف و قوت پرسپولیس مقابل الوحده و  برنامه این تیم برای طراحی حملات مقابل الریان گفت: همه می دانیم پرسپولیس همیشه دنبال بازی کلاسیک، بازی‌سازی از عقب و بازی مالکانه است. استفاده کردن از کل فضا، طول و عرض زمین و دواندن بیشتر توپ نکته بارز بازی ما است. استفاده از کانال‌های کناری و فضاها شگرد تیم ما است و سعی داریم همیشه خود را به حریف غالب کرده و فوتبال‌مان را دیکته کنیم.

وی ادامه داد: در نیمه اول بازی با الوحده فوق العاده کار کردیم و می توانستیم به گل‌های زیادی برسیم اما طبیعی بود در نیمه دوم بخواهیم با حفظ انرژی از گل خود محافظت کنیم. درباره نقطه ضعف باید بگویم تمام زوایای تیم را رصد می کنیم. همانگونه که تمام تیم ها نقطه ضعف و قوت دارند اما اکنون موقع صحبت کردن درباره‌اش نیست.

مربی پرسپولیس درباره احتمال طراحی متفاوت تیم پرسپولیس برای دیدار با الریان  با توجه به سوابق بازی‌های دو تیم گفت: احترام ویژه ای برای تیم الریان و لورن بلان که در فوتبال آدم بزرگی است قائل هستیم. وی تیم قابل احترامی دارد. در دوره ‌های قبلی بلان مربی این تیم نبود. اکنون هر دو تیم با طراحی و شکل و شمایل جدید جلوی هم بازی خواهند کرد. کارهای حریف شناسایی شده و می دانیم از چه راه هایی به الریان ضربه بزنیم.