نقش آموزش سئو برای افزایش موفقیت وب‌سایت

برای پاسخ به این سوال که آموزش سئو چه نقشی در موفقیت وب‌سایت دارد، قبل از هر چیزی شاید لازم باشد توضیح مختصری در مورد سئو ارائه شود.

چرا باید به سئو سایت اهمیت بدهیم؟ 

برای پاسخ به این سوال که آموزش سئو چه نقشی در موفقیت وب‌سایت دارد. قبلا از هر چیزی شاید لازم باشد توضیح مختصری در مورد سئو ارائه شود.

SEO مخففی از عبارت Search Engine Optimization است. سئو به معنای بهینه سازی وب‌سایت است، به نحوی که در جستجوهایی که در اینترنت توسط کاربران انجام می‌شود، وب‌سایت مورد نظر شما، در اولویت های اول قرار گیرد. بهینه سازی وب‌سایت به این معنی نیست که موتورهای جستجو را با روش‌های غیر اخلاقی فریب بدهیم. سئو یا همان بهینه سازی وب‌سایت روشی برای بهبود رویت سایت توسط مخاطبین است.

سئو فرایند پیچیده­ای است و برای پیاده‌سازی نیاز به آموزش دارد. همان اندازه که سئو اهمیت دارد، آموزش سئو نیز اهمیت دارد. بدون آموزش سئو نمی‌توانید وب‌سایت خود را بهینه کنید. در صورتی که کنجکاو هستید که بدانید نقش آموزش سئو در موفقیت وب‌سایت چیست؟ پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این نوشتار ما را همراهی کنید.

نقش سئو در موفقیت طراحی سایت

چرا به آموزش سئو نیاز داریم؟

همان‌طور که در مقدمه عنوان شد با استفاده از سئو می‌توان وب‌سایت خود را برای موتورهای جستجو قابل فهم تر کرد. به این ترتیب وب‌سایت شما این فرصت را خواهد داشت که از اولویت جستجوی بیشتری برخوردار شود. اولویت اول جستجو یعنی بیشتر دیده شدن کسب و کارتان، و این مطلب به‌نوبه خود موجب افزایش درآمد کسب و کار شما خواهد شد.

شرکت‌های بسیاری در این زمینه مشغول فعالیت و آموزش سئو یا همان آموزش بهینه‌سازی وب‌سایت هستند. وب­سایت­هایی که اصول سئو را رعایت کرده اند، بازدید کنندگان بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند. در زمینه سئو وب‌سایت داشتن ایده و خلاقیت، یکی از اصلی‌ترین ارکان موفقیت است. در صورتی که با اصول سئو آشنا باشید و از آموزش‌های که در این زمینه وجود دارد نیز بهره برده باشید، می‌توانید کاربران هدف را وارد وب‌سایت خود کنید.

کاربران هدف، در واقع همان افرادی هستند که برای بهره‌مندی از خدمات و یا محصولات مرتبط با کسب و کار شما، در اینترنت جستجو می‌کنند. موتورهای جستجو وب‌سایت‌ها همواره الگوریتم‌های خود را به‌روز می‌کنند و از روش‌های و الگوهای متفاوتی برای اولویت‌دهی به وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند، به همین دلیل با توجه به اهمیت سئو سایت در جذب مشتری، نقش آموزش سئو برای افزایش موفقیت وب‌سایت نیز به همان اندازه مهم است.

 چرا مدیر وب‌سایت باید با مبانی سئو آشنایی داشته باشد؟

تصور کنید تدارکاتی برای برگزاری یک مهمانی دوستانه دیده‌اید و قرار است دوستان خود را به منزل خود دعوت کنید، اما آدرس محل سکونت خود را نتوانید به درستی به دوستان خود منتقل کنید، در این صورت تمام زحمات و هزینه‌های که برای تدارک مهمانی متحمل شده­اید، بی‌نتیجه خواهد بود.

اهمیت سئو شدن و موفقیت وب‌سایت نیز مشابه مثال فوق است. وقتی کسب‌وکاری راه­اندازی می‌شود، باید وب‌سایت کسب و کار به درستی به موتورهای جستجو معرفی شود، تا کاربران هدف به سمت وب‌سایت کسب و کار شما هدایت شوند. فرقی نمی کند که سایت شما وردپرسی باشد و به دنبال سئو وردپرس باشید و یا از برنامه نویسی اختصاصی استفاده کنید. افزایش بازدید از وب‌سایت یک کسب و کار، نسبت مستقیمی با افزایش درآمد دارد. مدیر وب‌سایت باید دوره­های آموزشی سئو را گذرانده باشد و به خوبی با این مفاهیم آشنا باشد تا بتواند به موفقیت وب‌سایت و در نتیجه افزایش درآمد کسب و کار، کمک کند.

تعریف نقش سئو در موفقیت کسب و کار

مهم‌ترین دلایل یادگیری و آموزش سئو چیست؟

دلایل متعددی برای آموزش و یادگیری سئو وجود دارد، در ادامه قصد داریم تعدادی از مهم‌ترین دلایل یادگیری و آموزش سئو را توضیح دهیم.

جذب کاربران هدف

هدف اصلی از بهینه‌سازی وب‌سایت، معرفی وب­سایت به موتورهای جستجوی اینترنتی است که نتیجتاً موجب شناساندن کسب و کار و جذب مخاطب و تبدیل آن به مشتری خواهد شد.

آشنایی با اهمیت موتورهای جستجو

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، تخمین زده می‌شود که در حدود ۸۵ درصد کاربران اینترنت، برای کسب اطلاعات پیرامون یک موضوع، از موتورهای جستجو استفاده می‌کنند. به این ترتیب امروزه اینترنت به یک بخش جدایی‌ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است.

عموم مردم وقتی در مورد یک مسئله سؤال دارند با استفاده از موتورهای جستجو، از دریای اطلاعاتی که در اینترنت وجود دارد استفاده می‌کنند و در خصوص مسئله مورد نظر خود اطلاعاتی را به دست می­آورند. به این ترتیب موتورهای جستجو با الگوریتم‌های خاص خود مخاطبین را به سمت وب­سایت­های که به خوبی سئو شده باشند، سوق می­دهد.  روش‌های تبلیغاتی مؤثری برای معرفی و تبلیغ کسب و کار وجود دارد، اما تردیدی نداشته باشید که جذب کاربران از طریق موتورهای جستجو یکی از بهترین و پربازده­ترین روش‌های جذب مشتری است.

به عنوان نمونه تصور کنید که کسب‌وکاری در زمینه فروش موبایل به مشتری­ها فعالیت دارد. در صورتی که برای تبلیغ چنین کسب‌وکاری در یک مجله با محتوایی عمومی، آگاهی تبلیغاتی چاپ شود، ممکن است بازدهی مناسبی نداشته باشد. چرا که لزومی ندارد همه افرادی که این مجله را تهیه می‌کنند، قصد خرید گوشی داشته باشند. بنابراین بهتر است کسب و کار مورد نظر در محل و جایگاهی تبلیغ شود که افراد قصد خرید گوشی دارند. یعنی در مجله‌ای تبلیغ شود که در زمینه موبایل و گوشی فعالیت دارد. در این صورت شانس بیشتری برای فروش گوشی خود خواهیم داشت. با این‌وجود همچنان معلوم نیست که همه مخاطبین این مجله الزاما به دنبال خرید گوشی باشند که در کسب و کار مورد نظر به فروش میرسد.

ولی این مشکل در موتورهای جستجوی گوگل حل شده است و جستجوگران برای عبارت “خرید گوشی” واقعا به دنبال خرید آن هستند. تصور کنید شما تنها در زمینه فروش گوشی آیفون ۱۲ فعالیت دارید.

با بهینه سازی وب‌سایت، شانس افرایش موفقیت وب‌سایت و در نتیجه میزان بازدید ازآن افزایش می­یاید.با رعایت اصول سئو مانند استفاده از کلمات کلیدی، این قابلیت وجود دارد که بتوانید قشری از کاربران اینترنتی را که دقیقاً به دنبال محصول و یا استفاده از خدمات کسب و کار شما هستند را شناسایی و جذب کنید.

نتیجه­ گیری

امروزه افراد زیادی به منظور خرید یک محصول و یا بهره‌مندی از برخی خدمات یا دریافت اطلاعات، در اینترنت اقدام به جستجو کنند. در صورتی که وب‌سایت کسب و کار به صورت صحیح سئو شده باشد، مشتریان بالقوه زیادی از وب‌سایت شما بازدید خواهند کرد. این مشتریان بالقوه این قابلیت را دارند که به مشتریان بالفعل و حتی دائمی کسب و کار شما تبدیل شوند.

با آموزش سئو و رعایت اصول آن می‌توانید اولویت سایت خود را در جستجوهای اینترنتی بالاتر ببرید. طی نمودن دوره­های آموزشی سئو می‌تواند یک سرمایه‌گذاری ارزشمند برای رونق کسب و کار و افزایش درآمد باشد. جهت آموزش سئو رایگان میتوانید از مقالات سئو rayatarh.com استفاده نمایید.

نکات سئو برای موفقیت کسب و کار