نماینده چین خواستار قاطعیت سیاسی در مذاکرات هسته ای وین شد

نماینده چین در مذاکرات برجام که در وین اتریش جریان دارد، از همه طرف های ذیربط خواست تا قاطعیت سیاسی را در مذاکرات برای احیای توافق هسته ای ایران نشان دهند.

ایرنا نوشت: نماینده چین در مذاکرات برجام که در وین اتریش جریان دارد، از همه طرف های ذیربط خواست تا قاطعیت سیاسی را در مذاکرات برای احیای توافق هسته ای ایران نشان دهند.

«وانگ چون» نماینده چین در سازمان های بین المللی مستقر در وین روز چهارشنبه در گفت و گویی که تلویزیون “سی جی تی ان” چین منتشر کرده است در واکنش به توافق ایران و آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای گفت: چین از تمدید توافق استقبال می‌کند زیرا شرایط مطلوبی را برای پیشبرد مذاکرات کمیسیون مشترک فراهم می‌کند.

وی گفت: چین امیدوار است که همه طرف‌های درگیر احساس فوریت را تقویت کنند، قاطعیت سیاسی را نشان دهند و به دنبال راه حل‌های مشخص و توافق اولیه در مورد از سرگیری انطباق با برجام باشند.

اظهارات این مقام چینی در حالی است که “شی جین پینگ”رییس جمهوری چین هم روز دوشنبه در تماس تلفنی با حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه پکن همواره از برجام به عنوان یک توافق چند جانبه بین‌المللی و اجرای کامل آن حمایت کرده و خواهد کرد، اظهار داشت: آمریکا نمی‌تواند هر زمان که خواست از برجام خارج شود و یا دوباره به آن بازگردد، لغو همه‌ تحریم‌ها علیه ایران برای بازگشت آمریکا به برجام ضروری است.

دور پنجم گفت و گوها در خصوص لغو تحریم‌های آمریکا و بازگشت احتمالی این کشور به برجام با از سر گیری نشست کمیسیون مشترک برجام، روز سه شنبه در شهر وین اتریش آغاز شده است.