نوحه های محبوب محرم امسال کدام ها هستند؟

اگر قرار باشد یکی از مراسمات مذهبی که تاثیر آن فرا تر از بعد اسلام است را بیان کنیم بی شک مراسمی نخواهد بود جز محرم.

اگر قرار باشد یکی از مراسمات مذهبی که تاثیر آن فرا تر از بعد اسلام است را بیان کنیم بی شک مراسمی نخواهد بود جز محرم. ایامی که با نوای طبل و زنجیر زنی در هر نقطه خاک کشور که باشید صدای مداحی آن به گوش شما می‌رسد. حتی در این دوران که بخاطر شرایط کرونایی میزان مراسمات دسته جمعی کمتر شده بود، باز هم هر فردی به صورت مجزا برای خود مداحی محرم را در ذهن داشت. چیزی که مشخص است میزان دانلود مداحی جدید به مراتب بیشتر و بیشتر شده بود. چرا که مردم در ماشین، خانه و محیط کار می‌خواستند حضور محرم را در زندگی خود احساس کنند و در شرایطی که دور از مراسمات هستند، با گوش دادن به نوحه محرم در این ایام به فیض برسند. محرم حتی برای آنها که مسلمان نیستند نیز خاص و متفاوت است. دانلود کردن نوحه جدید و گوش کردن به نوحه محرم جدید، انسان را در مسیر همراهی کاروان محرم قرار می‌دهد که در دشت کربلا، بدون نوحه خوان، چشم همه کاروانیان اشک و خون بود.

 

محرم نماد ایثار

آنچه در محرم اتفاق می‌افتد، فراتر از یک واقعه تاریخی است، بلکه درسی برای زندگی و آینده بشریت است. حرف‌های ناگفته‌ای که در نسخه‌های نوحه محرم جدید سال به سال به آن پی برده می‌شود و برای استفاده مردم به عنوان مداحی جدید ارائه می‌گردد. آنچه ما با آن مواجه هستیم، چه از مسیر محرم و چه از همراه شدن در این نوحه‌های جدید، گوش دادن به نوایی است که ایثار برادر در کنار چشمه روان می‌گوید، از لب‌های خشکیده ابوالفضل برای ما می‌گوید و جایی که آب را روی آب می‌ریزد. نمی‌توان همراه محرم بود اگر از درس‌های آن دور افتاده باشیم. از همین منظور با دانلود نوحه محرم  و گوش دادن به نوحه محرم جدید، می‌توان لحظه لحظه اتفاقات کربلا را کنار حضرت ابوالفضل و حضرت زینب در همراهی دل امامشان زندگی کرد. گاهی می‌شود با دانلود مداحی جدید و شنیدن نوحه محرم جدید، خود را جزیی از این مراسم دانست و عدم دسترسی به مراسم عزاداری محرم را، عاملی برای عدم توفیق ندانیم. با این شرایط دانلود نوحه جدید و مداحی جدید، دیگر بهانه‌ای نیست که ثانیه‌ای از بودن کنار امام خود را از دست بدهیم.

در محرم کودک شهید شد

محرم چه از بعد زمانی و چه در بعد مکانی که کربلا را شامل می‌شد، بستر اتفاقاتی است که شاید تاریخ هیچ وقت دیگر به خود نبیند. جایی که کودک تشنه را شهید می‌کنند و زبان از گفتن ماجرا ناتوان است. شاید بهترین را نوحه خوانان و مداحان دارند که شما می‌توانید با دانلود نوحه جدید و گوش کردن به نوحه محرم جدید، بهترین توصیف‌ها را در باره آنچه اتفاق افتاده است بشنویم. مداحی جدید نسل امروز، شاید به صلابت حماسی بودن خود در زمان حال نرسیده باشد، اما در معنا و همراه سازی عزاداران که در توصیف کربلا عاجز مانده‌اند، بسیار متفاوت ظاهر می‌شود. حتی صحبت و فکر کردن به شهادت بچه‌ای روی دست پدر، چشم انسان را گرم و اشکمان را جاری می‌کند. دانلود نوحه جدید باعث می‌شود در کنار نوحه خوانی، لحظاتی نیز پای صحبت اساتید باشید که روزه عزاداری محرم را می‌خوانند.  مداحی جدید و مناسب شرایط کنونی جامعه، در بستر اینترنت فراهم می‌باشد و با یک جستجوی ساده و کلیک کردن بر روی دانلود نوحه جدید می‌توانید به نوحه محرم جدید به طور کامل دسترسی داشته باشید و آنها را با توجه به حال و هوایی که در وجود شما ایجاد می‌شود دسته بندی نمایید.

ماندگاری اسلام و تشیع تحت تاثیر محرم

اگر محرم را از حوادث تاریخ حذف کنیم مطمئنا ضعف بزرگی در اسلام دیده خواهد شد. آنچه اسلام را نسل به نسل در دست بشریت نگه داشته است، همین باور و تکیه بر اصل شهادت در محرم می‌باشد. باور چنین اصلی است که نشان می‌دهد در راستای باقی ماندن اهداف بزرگ اسلام، گذشتن از جان یک امر فداکارانه و بزرگ می‌باشد. اسلام برپایه خون‌هایی که در کربلا ریخته شد باقی مانده و توصیف چنین رشادت‌هایی در دانلود نوحه جدید و همراه با مداحی جدید و نوحه محرم جدید می‌باشد. آنچه نسل به نسل چرخیده تا در این شرایط خاص و پر اهمیت به دست ما برسد، زحمتی است که دیگران برای حفظ آئین محرم در سایه پرچم اسلام کشیده‌اند. شاید به همین دلیل است که در مداحی جدید و حتی مداحی قدیم، زمانی که دانلود نوحه محرم را می‌زدید، با عباراتی همچون، محرم خود اسلام است و اسلام خود محرم است روبرو می‌شویم.

مسیر اسلام از کربلا گذشت

نوای عاشورایی مداحان در نوحه محرم جدید و همچنین در دانلود نوحه جدید، همواره شعور حسینی را باید در ما ایجاد کند. باید بدانیم که شمر زمانه ما کیست و برای ماندگاری اسلام و حفظ بنیان آن، باید در مقابل چه ستمگران و ظالمانی بایستیم. ما شیعیان با مداحی جدید محرم سال به سال بزرگ شدیم و توصیفات مختلفی را از این واقعه کربلا به یاد داریم. در ادامه نیز باید با دانلود نوحه جدید، به مداحی جدید و نوحه محرم جدید گوش دهیم و بدانیم این روایت همیشه زنده و تازه خواهد بود و خون خاندان پیامبر در کربلا پایمال نخواهد شد و هر ساله یاد آن را با شکوه‌تر از سال قبل نگه خواهیم داشت. دانلود نوحه جدید و گوش کردن مداحی‌ جدید و نوحه محرم جدید، باعث می‌شود احساساتمان سرشار از خواستن و همنوایی با کربلایی باشد که برادر ایثار کرد و فرزند چند ماهه به شهادت رسید. چنین آرمانی در ذهن شیعیان است که اگر هزاران هزار سال از واقعه کربلا بگذرد، همچنان قلبشان در سوگ چنین حادثه‌ای غمگین است و برای چشمان بغض کرده، شنیدن مداحی جدید همراه با دانلود نوحه جدید و نوحه محرم جدید، می‌تواند بهترین مرهم باشد تا همچون باران اشک بریزند.

محرم زندگی ما شیعیان است و همنوا با صدای مداحی محرم و نوحه محرم جدید، لحظه لحظه خواهیم خواهند و اشک خواهیم ریخت. می‌توانیم  باز این احساس را در وجودمان زنده کنیم و با جرات بگوییم:

کل یوم عاشورا، کل ارض کربلا.