نکاتی درباره خرید گردو خورشتی که احتمالا نمی‌دانید!

شاید اسم «گردوی خورشتی» یا «گردوی فسنجانی» را شنیده باشید. وقتی می‌خواهند مغز گردو را درجه‌بندی کنند، گردوهایی را که نسبت به بقیه تیره‌تر و دارای گوشت کمتری هستند، جدا می‌کنند.

مغز گردوی فسنجانی را می‌شناسید؟

شاید اسم «گردوی خورشتی» یا «گردوی فسنجانی» را شنیده باشید. وقتی می‌خواهند مغز گردو را درجه‌بندی کنند، گردوهایی را که نسبت به بقیه تیره‌تر و دارای گوشت کمتری هستند، جدا می‌کنند. قیمت این مغز، از مغز گردوهای سفید کمتر است و همان‌طور که از اسم آن پیداست، کاربرد بسیاری در آشپزی و به‌ویژه خورشت فسنجان دارد.

گردوی فسنجانی از نظر ویتامین و خواص هیچ تفاوتی با گردوهای دیگر ندارد و فقط رنگش تیره‌تر است. اگر طیفی رنگی برای گردوها در نظر بگیریم، یک سر آن قهوه‌ای کمرنگ و سر دیگر آن، قهوه‌ای پررنگ است. گردوی قهوه‌ای و قهوه‌ای پررنگ به‌سمت سیاه، گردوی فسنجانی است که آن هم رده‌بندی دارد، مثل اینکه چقدر گوشت داشته باشد و چقدر سیاه باشد. قیمت گردوی فسنجانی به‌دلیل همین رنگ تیره، از گردوهای دیگر که رنگ سفید دارند، ارزان‌تر است. میزان چربی موجود در این مغز نسبتاً زیاد است و به همین دلیل است که برای تهیه‌ی انواع غذا یا شیرینی مناسب است. این میزان چربی را می‌شود از وزن نسبتاً سنگین آن متوجه شد. از ویژگی‌های دیگر این مغز گردو، پوست صاف و بدون نشانه‌های کرم‌خوردگی است.

درست است که مغز گردوی دوپَر طرف‌دار و خریدار بیشتری دارد، مغز گردوی فسنجانی یا خورشتی هم جایگاه ویژه‌ای در بین طرف‌داران خود دارد.

در تهیه این این مقاله از مطالب وبسایت پوست کاغذی، فروشگاه اینترنتی خرید آنلاین گردوی تویسرکان، برداشته شده است برای دیدن مقالات بیشتر و خرید گردو تویسرکان می‌توانید به وبسایت این فروشگاه به نشانی: Poostkaghazi.com مراجعه کنید.

کاربردهای گردوی فسنجانی

ازآنجاکه معمولاً خورشت فسنجان یا غذاهایی که از گردو در تهیه‌ی آن‌ها استفاده می‌شود، به رنگ تیره هستند، رنگ گردو برای آن‌ها مهم نیست. به همین دلیل، از گردوهایی که رنگ تیره‌تری دارند، در تهیه‌ی این غذاها استفاده می‌شوند. شاید با دیدن رنگ تیره‌ی این گردو تصور کنید برای مغز گردوی خورشتی از گردوهای کهنه‌ای استفاده می‌شود که تغییررنگ داده‌اند؛ اما گردوهای تیره و کدر نیز کیفیت مرغوبی دارند. شما بر حسب نیازتان گردوی مناسب را می‌خرید، مثلاً مغز گردوی درجه‌یک برای تزیین یا صبحانه و مغز گردوی تیره برای خورشت فسنجان و غذاهای دیگر.

شمالی‌ها به گردو می‌گویند «آغوز» و چون در بیشتر غذاهایشان آن را به‌کار می‌برند، می‌دانند گردو هرچه تیره‌تر باشد، تازه‌تر و چرب‌تر است. در کل، گردوی فسنجانی در بین مصرف‌کنندگان کاربرد فراوانی دارد، مثل دورچین و شکم‌پر و خورشت فسنجان. همچینن به‌دلیل قیمت مناسب‌تر این گردو، شیرینی‌پزها نیز برای ترکیب در کیک‌ها و شیرینی‌ها از آن استفاده می‌کنند؛ چون رنگ اهمیتی ندارد و دیده نمی‌شود، بلکه طعم و مزه مهم است.

نکاتی دربارۀ خرید

بهترین گردوی خورشتی، بدون بوی ماندگی و کهنگی است و این نکته در کیفیت غذای فسنجان تأثیر مستقیم دارد.

در برخی مناطق به‌دلیل نژاد گردوها و نوع آب و هوا، گردوها ذاتاً به رنگ تیره هستند و چون این گردو با رنگ تیره جلوه‌ی نامناسبی برای آجیل دارد، استفاده از آن در قالب مغز گردوی خورشتی جا افتاده است.

گردوهای خورشتی عمدتاً باید روغن بیندازند، با این حال میزان چربی آن‌ها اندازه‌ای دارد. اگر گردو کهنه باشد، روغن بیشتری می‌اندازد؛ اما مزه‌ی آن تند و تیز است. باید دقت کنید که گردوی پارساله با گردوی تازه مخلوط نشده باشد. علاوه بر مزه‌ی تند و تیز، خوردن چند گردوی مانده باعث می‌شود دهان آفت بزند. همچنین رنگ آن مایل به گلبهی است. موقع خرید باید گردو را زیرورو کنید که گردوهای مانده یا کپک‌زده در زیر گردوهای تازه پنهان نشده باشد. در کل، برای اینکه تشخیص دهید مغز گردوی خورشتی از کیفیت مناسبی برخوردار است یا خیر، همان معیارهای تشخیص گردوی معمولی را، مثل طعم و رنگ، برای آن در نظر بگیرید.