واکنش اتحادیه اروپا به تنش‌ها در قدس اشغالی

اتحادیه اروپا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای به درگیری‌ها میان نیروهای رژیم صهیونیستی و نمازگزاران فلسطینی در قدس اشغالی واکنش نشان داد و خواستار کاهش تنش‌ها شد.

ایرنا نوشت: اتحادیه اروپا روز جمعه با صدور بیانیه‌ای به درگیری‌ها میان نیروهای رژیم صهیونیستی و نمازگزاران فلسطینی در قدس اشغالی واکنش نشان داد و خواستار کاهش تنش‌ها شد.

در این بیانیه که یک نسخه آن در تارنمای سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا منتشر شد آمده است که این اتحادیه نسبت به «درگیری‌های خشونت آمیز شب گذشته در قدس عمیقا نگران است»

اتحادیه اروپا در این بیانیه کاهش سریع تنش‌ها، خوشتن‌داری و رفتار مسئولانه از سوی تمام طرف‌ها به ویژه رهبران مدنی و مقام‌های رسمی در این برهه حساس را خواستار شد. بیانیه یاد شده همچنین تاکید می‌کند که اقدام های  تحریک آمیز و خشن باید از سوی تمام طرف‌ها مردود اعلام شود.

درگیری هایی که از شب گذشته تا بامداد امروز (جمعه ) به مدت چند ساعت میان صدها تن از جوانان بیت المقدس و نیروهای رژیم صهیونیستی در بخش اشغالی بیت المقدس و پیرامون مسجد الاقصی روی داد، صدها زخمی، که در میان آنها چند زن و کودک دیده می شود ،برجا گذاشت .

پلیس رژیم صهیونیستی تقریبا ۵۰ جوان فلسطینی را در نقاط مختلف محله های قدس شرقی که با باندهای شهرک نشینان صهیونیستی درگیر شده بودند، بازداشت کرد.