واکنش مقتدی صدر به مواضع رئیس هیأت نمایندگی سازمان ملل در عراق

رهبر جریان صدر عراق به موضع گیری درباره سخنان نماینده سازمان ملل در امور عراق پرداخت.

«مقتدی صدر»، رهبر جریان صدر به سخنرانی «جنین هنیس پلاسخارت» در سازمان ملل واکنش نشان داد و خواستار دوری از بحث‌های سیاسی شد.

وی در توئیتی گفت ملت به تشکیل دولت اکثریت ملی امید دارد و خواستار اقدام جدی و بی‌طرفانه دادگاه فدرال شد.

در توئیت صدر آمده است: اظهارات جدید در سازمان ملل درخصوص انتخابات عراق، امید برانگیز و توصیه های خوبی است و توصیه می‌کنیم از آن پیروی و از بحث های سیاسی و خشونت و ناامنی دوری شود.

صدر ادامه افزود: این فرصت خوبی برای مخالفان نتایج انتخابات برای روی آوردن به خود و اذعان و اقرار به نتایج انتخابات است نه فقط برای منافع سیاسی بلکه برای ملت که به تشکیل دولت اکثریت ملی امید دارند؛ دولتی که امنیت، حاکمیت، ثبات و بازسازی و خدماتی که ملت بزرگ و صبور عراق به آن اشتیاق دارد، بازگرداند.

صدر تصریح کرد: از مهم ترین مباحث مطرح شده از سوی نماینده سازمان ملل این است که هیچ مدرکی دال بر تقلب در انتخابات وجود ندارد علاوه بر تاکیدی که بر عدم تاخیر در اعلام نتایج انتخابات داشته است.

رهبر جریان صدر در پایان از دادگاه فدرال عراق خواست با جدیت و بی‌طرفی اقدام کرده و با شکایت‌ها به صورت حرفه‌ای برخورد کند و تحت فشارهای سیاسی قرار نگیرد، همانگونه که ما به آن امید داریم؛ ملت بی صبرانه به این مساله امید دارند تا به امنیت و زندگی در رفاه برسند.