پرسپولیس اسیر یک اتفاق تکراری

تیم فوتبال پرسپولیس اسیر بی دقتی بازیکنان خود شد تا نخستین شکست را در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا تجربه کند.

مهر نوشت: تیم فوتبال پرسپولیس اسیر بی دقتی بازیکنان خود شد تا نخستین شکست را در لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا تجربه کند.

نوار چهار پیروزی متوالی تیم فوتبال پرسپولیس در گروه E لیگ قهرمانان آسیا با باخت یک بر صفر مقابل الوحده امارات قطع شد تا سرخ‌ها در پایان هفته پنجم این مسابقات با ۱۲ امتیاز در صدر جدول قرار بگیرند.

سرخپوشان در حالی از الوحده شکست خوردند که در بازی رفت خود با همین نتیجه توانستند نماینده امارات را از پیش رو بردارند اما در دیدار برگشت شاگردان «تن کاته» در الوحده نتیجه را جبران کردند.

پرسپولیس در حالی سه امتیاز این دیدار را از دست داد که ۶۸ درصد مالکیت توپ در اختیار داشت اما نتوانست با وجود استفاده از تمام فضاها به گل برسد.

شاگردان یحیی گل محمدی ۵۸۰ پاس در این بازی جابجا کردند که ۸۶ درصد این پاس‌ها سالم به مقصد رسید.

همچنین کمال کامیابی نیا با دقت بالای ۹۵ درصدی در پاس‌هایش یکی از بازیکنان مؤثر در خط میانی سرخپوشان محسوب می‌شد اما آنها در زدن ضربات نهایی با مشکل روبرو شدند تا الوحده به کمک تیرک دروازه‌اش که دو بار به لرزه در آورد به برد مهمی برسد.

پرسپولیس در بازی برگشت با الوحده، پنج موقعیت گلزنی با شانس بالای هفتاد درصد داشت اما محمدحسین کنعانی زادگان، مهدی عبدی، عیسی آل کثیر و احسان پهلوان به سی درصد دیگر که گل نزدن بود توجه کردند تا پرسپولیس برای نخستین بار در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا نه تنها بازنده میدان شود بلکه گلی هم وارد دروازه حریف خود نکند.

مشکلی که سرخ‌ها در باخت‌های قبلی خود نیز با آن دست و پنجه نرم کرده بودند. این تیم از زمان حضور یحیی گل محمدی در دو دو سال گذشته، تنها سه بار طعم شکست در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرده بود و در تمامی باخت‌های خود مالکیت توپ بیشتری نسبت به تیم برنده داشت اما باز هم اسیر بی دقتی بازیکنان خود در زدن ضربات نهایی شد تا بازنده هفته پنجم گروه E لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ لقب بگیرد.

تیم فوتبال پرسپولیس ساعت ۱۹ پنجشنبه هفته جاری مقابل الریان قطر، آخرین بازی مرحله گروهی خود را برگزار می‌کند.