پلیس راهور: هیچ دستگاهی حق صدور مجوز تردد در تعطیلات ۶ روزه ندارد

سردار حسینی گفت: براساس مصوبه ستاد ملی هیچ ارگان و دستگاهی اجازه صدور مجوز در تعطیلات ۶ روزه تهران را ندارد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: سردار حسینی گفت: براساس مصوبه ستاد ملی هیچ ارگان و دستگاهی اجازه صدور مجوز در تعطیلات ۶ روزه تهران را ندارد.

حسینی جانشین فرمانده راهور درباره تردد افرادی که ساکن شهرستان هستند، ولی پلاکشان عوض نشده است، گفت: بی اطلاعی از این محدودیت‌ها با توجه به حجم اطلاع رسانی‌ها رافع مسئولیت نیست و  اگر کسی با پلاک تهران در شهر دیگری ساکن است، باید برابر آیین نامه و مقررات شماره گذاری نسبت به تعویض پلاک در شهر محل سکونت اقدام می‌کردند که این خود عذر موجه و پذیرفتنی نیست. در هر دو مورد راننده خاطی مستوجب اعمال مقررات است و مشمول جریمه ۱ میلیون تومانی شهرهای قرمز و ۵۰۰ هزار تومانی شهرهای نارنجی می شود.

وی درباره افرادی که جزو کادر درمان هستند و باید بین استان ها تردد کنند، گفت: کادر درمان همیشه اجازه تردد مجاز و آزاد را دارد و با هماهنگی که پلیس با وزارت بهداشت داشت برای همه‌ کارکنان مراکز درمانی اعم از پرستاران و پزشکان مجوز تردد صادر شده است و آنها می‌توانند برای ماموریت کاری تردد کنند.

سردار حسینی در پاسخ به این سوال که برخی از مجوزها از ارگان‌های مختلف به تاریخ ۲۸ تیر ماه صادر شده است، گفت: علیرغم همه‌ سخت گیری‌هایی که در مورد ترددهای غیر ضرور ابلاغ شده است، ولی ما نمی‌توانیم از مسائل ضروری و اضطراری چشم پوشی کنیم. حتما تعدادی از افراد سفرهای ضروری برای فوت عزیزان و یا برای اقدامات درمانی دارند و صرفا مجوزهایی که برای امور بسیار ضروری توسط پلیس صادر می‌شود دارای اعتبار است. براساس مصوبه‌ ستاد ملی هیچ ارگان و دستگاهی اجازه صدور مجوز در این تعطیلات ۶ روزه تهران را ندارد.

وی گفت: از ساعت ۱۸ روز گذشته ماموریت این دوره از محدودیت‌های کرونایی اعلام شد و در باقی استان‌ها به جز تهران اوضاع به روال سابق است، اما در تهران این مرحله از محدودیت ها کمی متفاوت است.اطراف رینگ استان تهران و البرز  ۱۴ نقطه شناسایی شده  است و تردد ها در این نقاط رصد می‌شود و به خودروهای پلاک تهران اجازه تردد به استان‌های هم جوار و به خودروهای غیر بومی  اجازه ورود به تهران داده  نمی شود.