پوتین خبر واشنگتن پست درباره ایران را تکذیب کرد

ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با تاکید بر همکاری کشورش با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های نظامی و فناوری، ادعای رسانه آمریکایی واشنگتن پست را مبنی بر اینکه مسکو قصد دارد ایران را به ماهواره های جاسوسی پیشرفته تجهیزکند، تکذیب کرد.

ایرنا نوشت: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه با تاکید بر همکاری کشورش با جمهوری اسلامی ایران در حوزه های نظامی و فناوری، ادعای رسانه آمریکایی واشنگتن پست را مبنی بر اینکه مسکو قصد دارد ایران را به ماهواره های جاسوسی پیشرفته تجهیزکند، تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس، پوتین این مطلب را در گفت و گو با شبکه تلویزیونی ان بی سی و چند روز قبل از ملاقات با رئیس جمهوری آمریکا مطرح کرد.

روزنامه واشنگتن‌پست اخیرا به نقل از برخی مقامات سابق و فعلی آمریکا بدون ذکر نام آنها مدعی شد روسیه قصد دارد ایران را به ماهواره تجسسی باهدف شناسایی اهداف نظامی مجهز کند.

براساس گزارش واشنگتن پست، این ماهواره پیشرفته روسی ایران را قادر می سازد تا اهداف نظامی بالقوه را در خاورمیانه و حتی خارج از این منطقه زیر نظر بگیرد.

پوتین گفت: این خبر کذب است. من چنین چیزی نشنیده ام. کسانی که چنین حرفی زده اند، شاید چیز بیشتری می دانند! این خبر بی معنی و بی ارزش است.

اظهار نظر پوتین در باره ترامپ

به گزارش روز شنبه  ایرنا پوتین در گفت و گو با تلویزیون ان بی سی  که بخش کوچکی از آن پخش شد برای ترامپ احترام قائل شد و او را فردی درخشان خواند. ترامپ پیش از این در بیانیه ای کتبی از جو بایدن رهبر آمریکا خواسته بود که بهترین آرزوها را به رئیس جمهور روسیه در جریان نشست ژنو برساند.

مصاحبه کامل پوتین قرار است دوشنبه این هفته ( ۱۴ ژوئن) از تلویزیون ان بی سی پخش شود.