پیشنهاد نماینده مجلس: رتبه‌بندی معلمان را از دستور خارج کنیم تا بتوانیم فوق‌العاده شغل آنها را بپردازیم

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس به دنبال تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان به نحوی است که قابلیت اجرا را داشته باشد و ما نمی‌خواهیم از کنار آن عبور کرده و در نهایت مصوبه‌ای بی‌سرانجام داشته باشیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس به دنبال تصویب لایحه رتبه‌بندی معلمان به نحوی است که قابلیت اجرا را داشته باشد و ما نمی‌خواهیم از کنار آن عبور کرده و در نهایت مصوبه‌ای بی‌سرانجام داشته باشیم.

محمد وحیدی در جلسه علنی امروز(یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی بیان کرد: از هیات رئیسه مجلس ضمن رعایت آیین‌نامه داخلی انتظار می‌رود رعایت بی‌طرفی را نیز مدنظر قرار دهند. لایحه رتبه‌بندی معلمان تاکنون سه بار با اولویت در صحن مجلس بررسی شده اما هیات رئیسه مرتبا اعداد و ارقام مختلفی را درخصوص اجرای این لایحه اعلام می‌کند.اگر دولت توان پرداخت اعتبار این لایحه را ندارد صراحتا اعلام کند و مجلس شورای اسلامی نیز با شجاعت آن را از دستور کار خارج کند. افزایش یک میلیون یا دو میلیونی پولی نیست که مشکل معلم را حل کند حداقل مجبوریم لایحه را از دستور خارج کرده فوق‌العاده معلمان را پرداخت کنیم و زمانی که اعتبار لازم تامین شد مجددا در دستور قرار دهیم.

وی در ادامه اظهار کرد: با این رویه که پیش گرفته شده هم آبروی مجلس را برده‌اید هم آبروی دولت را. اگر مصوبه مجلس شورای اسلامی بار مالی برای دولت دارد اجازه دهید به شورای نگهبان رفته و اجازه دهید شورای نگهبان به آن رسیدگی کند اما جلوی حق نماینده را نگیرید.

عبدالرضا مصری که اداره جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به وی بیان کرد: مجلس شورای اسلامی یکپارچه به اجرای رتبه‌بندی معلمان تاکید دارد و اگر بخواهد سرسری از کنار آن بگذرد می‌تواند آن را همین‌گونه تصویب کرده و سپس شورای نگهبان ایراد اصل ۷۵ به آن بگیرد و دولت به دنبال تامین منابع برود که بدین ترتیب لایحه بی سرانجام باقی می‌ماند، اما ما نمی‌خواهیم این لایحه را همین طوری به حال خود رها کنیم و هیات رئیسه مجلس جلسات متعددی را در این زمینه برگزار کرده تا در نهایت چیزی مصوب شود که قابلیت اجرا داشته باشد. مجلس برای فرهنگیان و جایگاه آنها ارزش قائل است همه ما ارزش و حق معلم را می‌دانیم و نمی‌خواهیم این لایحه بی‌سرانجام باقی بماند.