چند راهکار فوق العاده برای مشتری مداری

تجربه افراد از برند، برند را می سازد یا آن را تخریب می‌کند. این تجربه می‌تواند جایگاه برند را هم ارتقا دهد و هم آن را خدشه دار کند.

• چرا مشتریان شما را رها کرده و رقبا را انتخاب می‌کنند؟
تجربه افراد از برند، برند را می سازد یا آن را تخریب می‌کند. این تجربه می‌تواند جایگاه برند را هم ارتقا دهد و هم آن را خدشه دار کند. برخی برندها به خوبی معرفی می‌شوند. اما بعد از مدتی در جلب‌توجه اشخاص ناکام می‌مانند. بعضی دیگر به خوبی مدیریت می‌شوند و ارزش بالایی ایجاد می‌کنند. تفاوت این برندها در تجربه مشتری از برند است که حاصل هر نوع تعامل و مواجه افراد با نام کالا، سازمان و از همه بیشتر اعضای سازمان شما می باشد.
خیلی از افراد تجربه کاربری را با تجربه مشتری یکسان می‌دانند. درصورتی‌که چنین نمی باشد. تجربه کاربری قسمتی از تجربه مشتری است. اینکه تنها بدانید مشتریان شما از چه مکانی خرید می‌کنند و یا با عادت‌های بصری آنها در هنگام خرید آشنا باشید کافی نخواهد بود. از لحظه‌ای که مشتریان تصمیم به خرید می‌گیرند و پروسه خرید را طی می‌کنند و بعد ازمحصول استفاده می‌کنند، در تمام این مسیر مشتریان درحال کسب تجربه خرید می‌باشند. برای اینکه بتوانیم شناخت کاملی از علایق آن ها و نحوه خرید مشتری به‌دست آوریم نیاز به بررسی نقاط تماس مشتری و کانال‌های برندینگ داریم که این کار با حجم داده‌های زیادی همراه است که بایستی بررسی شوند.
۴ دلیل مهم برای سرمایه‌گذاری در ساخت تجربه‌های خاص برای مشتریان
o تقویت اعتبار برند: زمانی که مشتریان از برندی وعده‌ای دریافت می‌کنند و به آن وعده عمل می‌شود، دلیلی خواهد شد برای معرفی این برند به افراد دیگر. برندهای زیادی به بازار آمدند اما نتوانستند آنچه را که در تبلیغات و وعده‌های خود به مشتریان گفته بودند را عملی کنند. به همین دلیل احساس ترس در هنگام خرید با مشتریان همیشه همراه است. دراین‌بین برندی برنده خواهد شد که بتواند این ترس را برای مشتریان کاهش دهد.
o افزایش درآمد: با ساخت تجربه‌های خوب برای مشتریان قادر هستید سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهید. با این کار رقبای خود را پشت سر گذاشته و از آنها پیشی بگیرید.
o وفاداری مشتری: اینکه مطابق با خواسته های مشتریان حرکت کنید و قبل از آنکه مشتریان به دنبال راه‌حلی برای برآورده کردن نیاز خود باشند آن راه‌حل را در اختیار آنها بگذارید، از شما یک برند قدرتمند می‌سازد و مشتریان وفاداری برای خود ایجاد خواهید کرد.
o کاهش هزینه‌ها: همه ما با این اصل به خوبی آشنا هستیم. پیدا کردن یک مشتری جدید هزینه‌های بسیاری به نسبت نگهداری مشتریان دارد. به همین دلیل باید تجربه‌های خاصی برای مشتریان ایجاد کنید که علاوه بر نگهداری مشتریان دلیلی برای توصیه برند ما به دوستان آنها باشد.
داشتن یک محصول خوب و باکیفیت از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد. ولی چیزی که باعث می‌شود این کیفیت دیده شود و به دیگران معرفی شود داشتن یک حس خوب و تجربه خوب از انتخاب و خرید خواهد بود. این کار شمارا ترغیب می‌کند دوباره این تجربه را تکرار کنید و از آن لذت ببرید. در فرآیند ساخت یک تجربه عالی برای مشتری، نیاز به همکاری و تعامل بخش‌های مختلف یک سازمان است که بتوانند در کنار یکدیگر این حس خوب را برای مشتری ایجاد کنند. برای جلب‌توجه و اشتیاق اشخاص به برند، فرایند آموزش برند را در سازمان خود برای تمام اعضا داشته باشید. همچنین کاری کنید که کارمندان جدید مثل یک مشتری، برندتان را تجربه کنند. با انجام این کار می توانید شیوه ارائه برند به مشتری را بررسی کنید. امروزه با ازدیاد رقابت در بازار، مشتری مداری تبدیل به بخشی از مشکلات شرکت‌ها شده است که برای انجام آن نیاز به ایده پردازی دارند! زیرا رضایت مشتریان از مهم‌ترین عوامل بقای یک شرکت می‌باشد و با روش‌های سنتی نمی‌توان به این مهم دست پیدا کرد. آیا می دانید زمانی که فردی را در شرکت خود استخدام می‌کنید، پروسه مشتری مداری را شروع کرده اید؟ در این مقاله به نکاتی اشاره خواهیم کرد که در امر مشتری مداری حرف اول را میزند.

۵  نکته بسیار فوق العاده برای مشتری مداری

۱-  ارج نهادن به مشتریان

ارج نهادن به مشتریان و احترام به او از مهم‌ترین رازهای مشتری مداری می باشد. اگر اصول و فنون مشتری مداری را بدانید، به هر ترتیبی می‌توانید اهمیت مشتری نزد شرکت را به او نمایش دهید. در مقابل شکایات مشتری و بداخلاقی‌های او از کوره درنروید و درهرصورت به او احترام بگذارید.

۲- به دست آوردن رضایت مشتری

از راز های دیگر مشتری مداری این است: درزمانی که او نارضایتی خود را برای شما بیان می‌کند، با خود تکرار کنید،“حق با مشتری است“ در این صورت می‌توانید سریعاً به ایده‌ای برسید که بتوانید او را آرام کنید.  بدون این‌که متوجه شود به مشتری راضی تبدیل‌شده و حتی مشتری ساز هم خواهد بود. این را به خاطر داشته باشید که به‌دست آوردن دلیل نارضایتی مشتری، ارزان‌ترین راه برای پیشرفت شرکت می باشد. همیشه جذب مشتری جدید آسان‌تر از نگهداری مشتری و نگهداری مشتری آسان‌تر از جلب رضایت مشتری می باشد. پس همواره در جلب رضایت مشتری کوشا باشید تا بتوانید مشتری مداری کنید و مشتریان جدید را از مشتریان قدیمی به‌دست آوردید.

۳- مشتری برای خرید مجبور نیست

از رازهای مشتری مداری این می باشد که: با توجه به گستردگی و ازدیاد رقبا، هیچ مشتری احتمالی مجبور نیست از شما بخرد. زیرا مشابه جنس شما در شرکت رقیب وجود دارد. کافی ست آن شرکت با رفتارش در باغ سبز به مشتری نشان دهد و آن موقع یک مشتری ازدست‌داده‌اید. اجازه ندهید دیگران از مشتری مراقبت کنند!

۴- کاری برای مشتری انجام نداده‌اید!

یکی دیگر از رازهای مشتری مداری این است که درک کنید، هیچ‌وقت کارهایی که برای مشتری انجام داده اید، به‌حساب نیاورید. چراکه در حقیقت شما کاری برای مشتری انجام نمی‌دهید. کارهایی که انجام می‌دهید برای خودتان و بالا رفتن فروش شرکتتان خواهد بود. اگر شما جذبشان نکنید شرکت دیگری آن‌ها را جذب خواهد کرد. پس شما برای خودتان کار انجام می‌دهید نه برای مشتری.

۵- اطلاعات خود را از طریق خدمات شرکت بالا ببرید.

راز دیگر مشتری مداری این است که اطلاعاتتان را در مورد شرکت بالا ببرید. اگر نتوانید اطلاعات کافی و کامل از شرکت داشته باشید، مشتری را به‌زودی از دست خواهید داد. چراکه همان خدمات را شرکت دیگری به مشتری ارائه می‌دهد؛ بنابراین او به‌جایی مراجعه خواهد کرد که بهترین خدمات ارائه شود.

آنچه در این مطلب مشاهده نمودید کاری بود از آژانس تبلیغاتی آسابرندینگ که خدمات متنوعی از طراحی سایت و انجام امور مربوط به سئو و بهینه سازی سایت  گرفته تا طراحی تیزر تبلیغاتی و پوستر و … برای کسب و کارهای کوچک و بزرگ انجام می دهد. همچنین از آسبرندینگ می توان به یک مرکز بزرگ مشاوره اقتصادی در مشهد هم نام برد که با ارائه تخصصی انواع مشاوره های اقتصادی، سرمایه گذاری و تبلیغاتی به صاحبان سرمایه و کسب و کارها در جهت انجام امور اقتصادی خود می تواند کمک بسیار زیادی کند. شما هم اگر صاحب یک کسب و کار هستید می توانید برای افزایش فروش و درآمد خود از طریق سایت آسابرندینگ و یا از طریق تلفن تماس

۰۵۱۳۸۵۱۰۲۰۹ با این مجموعه ارتباط برقرار نموده و از مشاوره های رایگان و خدمات تخصصی این مرکز استفاده نمایید.