چه نوع شرایطی برای پرداخت سهام طرح توانمند سازی ارتش وجود دارد؟

منطقه 22 تهران که چند سالی است مورد توجه سازندگان پروژه های عظیم مسکونی، تجاری قرار گرفته است و همچنین به تازگی خیل عظیمی از سرمایه گذاران را به سمت خود کشانده است از پتانسیل های بسیار بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار است.

منطقه ۲۲ تهران که چند سالی است مورد توجه سازندگان پروژه های عظیم مسکونی، تجاری قرار گرفته است و همچنین به تازگی خیل عظیمی از سرمایه گذاران را به سمت خود کشانده است از پتانسیل های بسیار بالایی برای سرمایه گذاری برخوردار است. همانگونه که مستحضر هستید، این منطقه از تهران به دلیل نزدیکی به دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر دارای آب و هوایی بی بدیل و بی نظیر در تهران است.

در حال حاضر این منطقه دارای ساخت و سازهای در دست اجرای زیادی است که تمامی آن ها نیز در مرحله پیش فروش قابل خریداری و سرمایه گذاری می باشند. این ساخت و ساز ها در ۵ پهنه مختلف در این منطقه از غرب دریاچه بزرگ چیتگر تا منطقه اردستانی ادامه دارد.

بنیاد تعاون ارتش در این منطقه در پهنه های A و B و E در حال فعالیت است. البته پهنه C نیز مربوط به دیگر نیروهای ارتش مانند نیروی دریایی، نیروی زمینی، نیروی هوایی و پدافند هوایی است و شرکت های زیر مجموعه این شاخه ها از ارتش در حال فعالیت و ساخت و ساز در این پهنه هستند.

از حدود سال های ۸۹ – ۸۸ ارتش جمهوری اسلامی ایران به صورت سهامی توانست سهام پروژه های خود را برای ثبت نام در اختیار مردم قرار دهد. نحوه واریز و تامین نقدینگی نیز به این صورت بود که بخشی از آن به صورت نقدی و بخشی دیگر نیز به صورت واریزی در ماه های مشخصی پرداخت می شدند.

 

وام ها و نحوه پرداخت سهام طرح توانمند سازی ارتش به چه شکلی است؟

سهام های پهنه E شهرک دریاچه چیتگر با توجه به سنوات خدمت اعضا متفاوت می باشد. ثبت نام این سهام ها از اعضا دارای ۱۷ سال تا اعضا دارای ۳۰ سال خدمت انجام می پذیرد که بسته به همین تعداد سال های سنوات نیز قیمت متفاوتی دارد. همچنین وام های طرح حکمت برای دریافت سهام های ۲۰ متری و سهام های ۵۰ متری در پهنه E دریاچه چیتگر قابل دریافت است. برای مثال سهام ۲۰ متری این پهنه دارای ۷۰ میلیون تومان وام طرح حکمت ارتش است که قسط های آن از عضو کارمند ارتش کسر خواهد شد.

 

دسترسی ها  چشم انداز پهنه E دریاچه چیتگر به چه شکلی است؟

این پهنه به دلیل اینکه نزدیک ترین پهنه به دریاچه چیتگر و بازار بزرگ ایران مال می باشد دارای بیشترین پتانسیل رشد است. اگر بخواهیم همسایه های مجاور این پهنه را نام ببریم می توان گفت شرق این پهنه دریاچه چیتگر واقع شده که می تواند چشم اندازی منحصر به فرد را برای ساکنین این پهنه فراهم آورد، در شمال این پهنه بازار بزرگ ایران مال وجود دارد و جنوب آن نیز پارک جنگلی چیتگر واقع شده است.

از لحاظ دسترسی نیز این پهنه به اتوبان ها و شاهراه های بزرگ تهران مانند اتوبان همت، اتوبان حکیم، اتوبان آزادگان، اتوبان تهران کرج دسترسی بسیار مناسبی دارد که می تواند عبور و مرور را برای ساکنین این پهنه آسان نماید. همانطور که پیش تر اشاره کردیم یکی از دلایل سرمایه گذاری افراد در این پهنه وجود آب و هوای بسیار مطلوب به جهت قرار گیری در نزدیکی دریاچه چیتگر و پارک جنگلی چیتگر است.

اما دلیل اصلی دیگر که توانسته سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در این منطقه وسوسه کند، وجود جاذبه های گردشگری بسیار بالای این منطقه است. قرار گرفتن محل زندگی در مجاورت بازار بزرگ ایران مال به عنوان بزرگترین مرکز تجاری، فرهنگی و ورزشی خاورمیانه، همچنین قرار گرفتن در نزدیکی مجموعه بام لند و مجموعه طوبی که می توانند موجبات یک زندگی مدرن و شاداب را فراهم آورند، می تواند بسیار وسوسه انگیز باشد.

 

شرایط پرداخت سهام طرح توانمند سازی ارتش  به چه صورت است؟

سهام مورد معامله در دو صورت سهام های ۲۰ متر مربعی و ۵۰ متر مربعی عرضه شده است. لازم به توضیح است که سهام ۵۰ متر مربعی متشکل از دو سهم ۲۰ متر مربعی و ۳۰ متر مربعی است. برای خرید سهام ۲۰ متر باید دقت داشته باشید که شخص طرف قرارداد با تعاونی، قرارداد اولیه را با متری ۵ میلیون تومان به امضا رسانده است. که به عبارتی برای یک سهم ۲۰ متری می شود ۱۰۰ میلیون تومان.

شرایط پرداخت سهام طرح توانمند سازی ارتش: این ۱۰۰ میلیون تومان را باید طی شرایطی به تعاونی پرداخت نمایید. شرایط نیز بدین گونه است که ۳۰ میلیون تومان از این مبلغ را باید به صورت واریزی به حساب تعاونی انتقال داده و مابقی که ۷۰ میلیون تومان می شود را تعاونی طی اقساط وام حکمت از فرد کارمند ارتش کسر می نماید.

برای سهام های ۳۰ متر مربعی نیز روال به همین شکل است. اگر طبق قرارداد اولیه هر متر را ۵ میلیون تومان در نظر بگیریم، برای ۳۰ متر مربع مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان را خواهیم داشت که می بایست ۴۵ میلیون تومان را به صورت واریزی و مابقی را که مبلغ ۱۰۵ میلیون تومان می شود را به صورت اقساط وام حکمت، خود تعاونی از حساب فرد کارمند ارتش کسر خواهد کرد.