چکش آرای باطله بر بدن نحیف هلال احمر

برادران لطفا تنها پناهگاه مردم ابران در تامین واکسن را برای مقاصد سیاسی بمباران نکنید .در حالیکه هلال احمر این روزها به تنهایی بار چند وزارتخانه در مبارزه با کرونا را به دوش می کشد عده ای بیرحمانه برای مقاصد سیاسی قصد تخریب این مجموعه مردمی و غیر دولتی را دارند .

علی صارمیان از فعالان رسانه‌ای در یادداشتی نوشت: من علاقمند به برادر محسن هستم. همخونیم. دوست داشتم کمک کارش باشم. در رسانه اش گاهی برای هلال احمر نوشته ام. اما جفا به این نهاد که صد سال آبرو و حیثیت برای کشور خریده است را مهم تر از علاقه ام به محسن رضایی می دانم.
قضیه ای ساده را برای رسانه نزدیک به ایشان می فرستند.
مساله ای که همه روسای این جمعیت بین المللی، به صورت عادی جز وظایفشان بوده. گرفتن آیدی کارت برای اجازه بازکردن حساب بیمارستان دبی. این آیدی کارت نیازمند گرفتن ویزای اقامت است. از دکتر فرهادی و ضیایی و بقیه .
من با رییس فعلی جمعیت هلال احمر زاویه دارم. او اصولگرا و کاندیدای وزیر بهداشت فعلی برای ریاست جمعیت بود که بنده منتقد هستم. اما در پاکدستی و سلامت مالی اش هرچه تحقیق کردم، او را پزشکی متخصص که توان آن را دارد بیرون جمعیت درآمدی سرشار داشته باشد، ولی در دوران بعد از دکتر پیوندی که شیرازه هلال احمر از هم پاشید، مسولیت برداشتن هلال احمر از ویلچر شکستگی زانوانش را نوعی ایثار می دانم.
مساله ساده است برادران‌. بزرگترین مرکز پزشکی ایران که بسیاری از تصویر سازی های معاندین را در کشورهای عربی با خدماتش نقش بر آب کرد، بیمارستان دبی است.
این بیمارستان عملکرد شفافی نداشت. فقط در یک مورد ۲۳ میلیارد تومان از محل دخیره احتیاطی را همین ریس جمعیت فعلی بعد از ده سال وصول کرد آن پول خرج خرید هلی کوپتر و آمبولانسی که دولت پولش را ندارد می شود.مشکل اینجاست که بازدیدهای سرزده و حسابرسی ها از این مرکز به دلایل اخد ویزا بعضا ۶ ماه به طول می کشد.
نکته دیگر اینکه اگر کریم همتی ریس جمعیت فعلی ، بخواهد ویزا برای حسابرسی و حتی عزل افراد متخلف و کلونی های فساد بگیرد ، همان ریس متخلف باید پذیرش ویزا کند.
تحریم ها باعث شد که بانک ملی ما نتواند حقوق بیمارستان را پرداخت کند. باید بانک دبی واسط می شد. همتی باید برود و آنجا امضا دهد. صد ها کار دیگر که در وسط این محدودیت ها ، نظارت تهران را بر دبی غیر ممکن می ساخت و راه حل ها چندان با دوران ضیایی و فرهادی تفاوت نکرده بود.
جمعیت حتی برای معرفی مدیرمالی پاکدستی به دبی ، ۶ ماه در انتطار ویزا بود. تا بالاخره بخشی از دولت این سفر و اقامت را حل کردند.
اما کار رسانه نزدیک به برادرمان دکتر محسن رضایی را چرا شگفتی می دانم.
دلیلش اینست که ابزار گروهی که نمی خواهند ، تهران بر بیمارستان دبی نظارت کند قرار گرفت.
کافیست بلیط هو اپیما و درخواست آیدی کارت و تبعاتش که آقای فرهادی و ضیایی هم آن را با خیال راحت انجام دادند و کسی فکر نکرد که آنها مانند بنی صدر فرار می کنند ، برای دکتر همتی معضل می شود.
چرا ؟ چون چند گروه رانت‌خواری که کارنامه مالی‌شان از وارد کردن خودروهای ارگو تا استادیوم آزادی برای احمدی نژاد تا انتخاب دکتر پیوندی تا مافیای واکسن پشت در هلال احمر منتظرند که دوره ۴ ساله ریس فعلی جمعیت ، با دستور رئیس جمهور بعدی به صورت غیر قانونی به پایان برسد.
درواقع آنها با رزومه ای که در مورد تک تکشان انگشت اتهام وارد است ، جمعیت هلال احمر را می‌خواهند غنیمتی خود در شرایط فعلی کنند.
برایشان مهم نیست که تشنگان سیستان و بلوچستان و طرح نذر آب چه می شود.

برادران لطفا تنها پناهگاه مردم ابران در تامین واکسن را برای مقاصد سیاسی بمباران نکنید .در حالیکه هلال احمر این روزها به تنهایی بار چند وزارتخانه در مبارزه با کرونا را به دوش می کشد عده ای بیرحمانه برای مقاصد سیاسی قصد تخریب این مجموعه مردمی و غیر دولتی را دارند .
من می خواهم باور کنم که رسانه عزیزی که همزمان با سفر ریس جمعیت به قم ، برای جلب نظر علما برای نذر آب رفته بود ، در کنار خبر افتتاح سفارت اسرائیل در دبی ، خبر پناهندگی ریس جمعیت را می زند ، توارد و همزمانی اتفاقی پیش آورده. اما قرائن این را می گوید؟
آیا می خواهید دوباره جمعیت بدنام گرد د و کسی دست یاری اش را برای کمک به ناتوانان و مددجویانش باور نکند. بسم آله. پتک بیاورید . این بدن نحیف هلال احمر و عزم شما.
اما دوستان ، آرای باطله ای چون پناهندگی را صادر نفرمائید. این نفع فساد در مراکزی است که با اسم هلال احمر خدمت می کنند ولی در قبال وضعیت مالی‌شان پاسخگو نیستند.
رای باطل آن خبرگزاری ، رقابتی با آرای باطله ای دارد که به اختلال رای می دهد. به زدن و شکستن و چوب لای چرخ گاری گذاشتن. نه ضرری و نه سودی. فقط نهاد خدامی چون هلال احمر یا نهادی مثل ریاست جمهوری را تخفیف می دهد.
این نیت مثبتی نیست.

به هرحال از ریس جمعیت هلال احمر می خواهم که جهت عدم نشستن در مواضع التهم ، این سفر نظارتی را کنسل کند. انشالله هزینه بلیط را حتما این برادرانمان تقبل می کنند.
در پایان از برادر محسن ، می خواهیم سوای انصاف در رسانه های نزدیک، نگاهی به اقامت کنندگان دبیرخانه مجمع بیندازد‌ . شاید واقعا کار کار انگلیسی هاست.