۵۰ درصد اتوبوس‌های تهران گازوئیلی هستند/ سهم بالای اتوبوس‌ها در آلودگی هوای پایتخت

شهردار تهران گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد از اتوبوس‌های تهران گازوئیلی هستند که سهم بسیاری در آلاینده‌های تهران دارند.

ایلنا نوشت: شهردار تهران گفت: در حال حاضر ۵۰ درصد از اتوبوس‌های تهران گازوئیلی هستند که سهم بسیاری در آلاینده‌های تهران دارند.

 مراسم رونمایی از یک دستگاه اتوبوس تمام برقی تولید داخل و انعقاد تفاهم نامه تامین ۲۰۰ دستگاه اتوبوس برقی برای پایتخت، با همگاری دانشگاه تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت خودروساز زرین خودرو اصفهان، برگزار شد.

پیروز حناچی، شهردار تهران در این مراسم گفت: قبل از شرایط کرونا در نظرسنجی که از مردم تهران انجام شد، آلودگی و ترافیک دو مشکل عمده کلانشهر تهران تشخیص داده شد.

او ادامه داد: این مشکل همه کلانشهرها در دنیا و همچنین ایران است‌.

شهردار تهران ادامه داد: در حال حاضر ۵۰ درصد از اتوبوس‌های تهران گازوئیلی هستند که سهم بسیاری در آلاینده‌های تهران دارند.

حناچی افزود: این فناوری می‌تواند به زنجیره فناوری در خودروهای برقی و شخصی نیز کمک کند و برای اتوبوس‌های موجود در داخل کشور توسعه یابد.

شهردار تهران با بیان اینکه انتظار حمایت دولت را در این زمینه داریم، گفت: با تفاهمنامه امروز به سمت تولید انبوه اتوبوس برقی می رویم.

شهردار تهران گفت: در بودجه ۱۴۰۰، ۵۰۰ میلیارد برای توسعه اتوبوس برقی پیش بینی شده که اگر موافق باشید بخشی از آنرا برای پیمایش این مسیر در نظر می‌گیریم.